abi depressioonis olles 25.06.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen teile varem kirjutanud oma depressiooniga seotud muredest. Praeguseks on olukord palju-palju parem, võiksin öelda, et olen koguni (peaaegu!) terveks saanud. Oh mis rõõm. Ja tahaksin jagada oma kogemust. Kui olin äärmiselt sügavas masenduses, tundsin end kohutavalt halvasti ja ärevus ja hingevaev näis väljakannatamatu, siis ainus asi, mis tõesti pakkus mingit pidepunkti, oli teadmine (või ehk pigem lootus, mida jagas mulle üks lähedane inimene): See läheb mööda! Selline seisund ei saa jääda igaveseks! Tuleb päev, kus mu olukord on parem kui täna. Ja siis veel parem — see, mis praegu on, LÄHEB MÖÖDA!

Ja näe, läkski. Ehk on sellest teadmisest, et nii on võimalik ennast lohutada ja hoiduda kõige halvemast, veel kellelegi kasu...

Ja soovin palju jõudu ja hingeavarust teile. Pidage ikka silmas, et depressioonis ja ärevuses inimesed ootavad VÄGA suure lootusega teie nõuandeid. Vahel olete ilmselt paljudele lausa ainsaks õlekõrreks. Kõike head ja palju rõõmu teile oma tööst.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Suur mure kaob, rõõmud jäävad, eks sellise mantra ütlemine kindlasti aitab.
Rõõmud jäävad - laulu ümisemine on ka vägeva toimega. Iga inimene leiab (kes otsib, see leiab) ise endale parima Lootus-lõkke, mille valguses-soojuses hinge kosutada.
Teie leidsite, leiavad ka teised!
Tänu Teile,
Jüri O.-M. Ennet