elul pole mõtet 21.06.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma ei ole siia maailma loodud, ma ei sobi siia, pole midagi millest rõõmu
tunda. Kõik tekitab ainult ääretut kurbust ja masendust. Ainuke asi millele
ma suudan mõelda on enda elu lõpetamine. Pole kedagi kellele usaldada oma
mõtteid. Pole kedagi kellega rääkida. Ma olen maailmas üksi. Kõik teised
elavad ja liiguvad kuhugi ma seisan paigal ja ei suuda mitte midagi teha.

Koolis käija enam ei saa, mitte midagi ei jää enam meelde. Ma ei suuda
ühtegi tööd positiivsele tulemusele teha. Koridorides ma kõnnin üksi mööda
seinaääri. Ma tahaksin kedagi kellega rääkida, kuid ma ei suuda kellegagi
kontakte luua. Ma olen täielikult äpardunud.
Ma ei kannata lähedust. ma hüppan, kui keegi tuleb mulle terekätt ulatama
või riivab mind. Ma ei talu inimeste lähedust, samas ma nii väga tahaks
seda

Mu elu unistus on olnud saada endale laps. Aga see ei ole võimalik. Ma ei
suuda ühtegi kutti vaadata ma tunnen seksi suhtes paanikat. See on tingitud
kasuisa poolsest vägistamisest, mis sai alguse kui olin 12. Ma ei suuda
enam, ma ei taha enam sellega elada. ma olen juba neli korda üritanud endalt
elu võtta, kõik on ebaõnnestunud. Ma ei saa mitte millegagi hakkama, isegi
mitte enese tapmisega.

Selles elus ei ole midagi ilusat, on ainult alatine valu ja vaev, ma ei ole
inimene, ma olen õnnetusehunnik, kes ei saa millegagi hakkama.

Ma ootan teie vastuse ära. Aga elu lõpetamiseks vajalikud tabletid ostan ma
ära. See kord peab õnnestuma!!!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koolis ja ülikoolis õpiraskuste aegu on k õ i g i l olnud käegalöömise hetki, allavandumise meelolusid, n.ö. musta masendust Munamäe jagu. Neid Muremägesid on olnud ka hiljem ja elu ongi sellisel mägismaal matkamine.
Ja nüüd on vaja endale selgitada (mõnikord sõbra abil, mõnikord psühholoogi või siis psühhiaatri abil), et kas minna üle mäe, läbi mäe või siis mäe kõrvalt. Juba probleemist kirjutamine on kasuks (paljud tundeinimesed peavad seepärast Päevikut - hiljem hea vaadata, et oli n i i suur mure ja nüüd ei näe seda mure-mäge nagu kuskilgi).
Ilmamaal on ju p a l j u inimesi, kes vajaksid Sinu abi, Sinu olemasolu - vaja avada vaid silmad. Paljude Naerusuude taga on ka nukkerhingi, naerukesta taga nutab hingevalu. Sina tead seda valu ja oskad neid eakaaslasi-sõpru lohutada ning aidata. Sina oskad.
Elul on alati mõte - elamise mõte.
Kuidas Sina aitaksid neid murepõllul kõndijaid?
Psühhiaatri jutule saab ilma saatekirjata, valvetohtri juurde kohe samal päeval - ja nii saadki kännutagant valla.
Sulle parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet