Mida teha mehega? 05.09.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mees (53)on tüüpiline elu hammasrataste vahele jäänud inimene.Umbes 10a. tagasi kaotas ta pideva töö, hakkas juhutöödega päris head raha teenima ja samal ajal naistes käima.Tal oli ka pikem suhe , aga millegi pärast otsustas ta ikkagi kodu kasuks.Umbes 5 viimast aastat on ka alkoholi probleemid.
Nüüdseks on nii,et kainel perioodil on kena inimene, palub andeks ja kiidab kui hea elu meil on.Purjus peaga on kõik lollid, kaasa-arvatud oma lapsed ja arstid, elul polevat mõtet ja tööd teha niikui nii ei taha ja kohe hakkan pooma !
Kuna tal puudub ravikindlustus ja ta avaldas soovi saada abi ja antidepressante, viisin ta tasulisele visiidile.Talle kirjutati xanaxit ja veel midagi cipramili perekonnast.Kuna ravi 3 päevaga loomulikult tulemust ei andnud, olidki kõik lollid ja ta pöördus jälle alkoholi poole. Üks kord oli tal väga halb südamega, aga õppust ta ei võta ikka.Samuti soovis ta minna kriisiabisse, kust ta esimeselt korralt naases sügavais mõtteis, aga üsna positiivselt.Järgmisele seansile ta enam ei läinud...
Täna öösel pidin jälle kella 3-ni kuulama, et elul pole mõtet, tööd teha ei taha,uut tapeeti seina panna pole ka mõtet!Aga mina pean hommikul tõusma ja tööle minema, et kahe eest raha teenida ja sael juures veel hea välja näha!!!
Ei ole meil ka tagastatud maid ega muud vara, et lihtsalt saaks kuskile minna.Lasnamäe korterit pooleks ka ei anna jägada.
Doktor, mis diagnoosi talle võiks panna?Kas see on lihtsalt oskus minu seljas elupäevi veeretad või pean mina ka koos temaga paela kaela panema, vahest nagu ei jäksa enam...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mureprobleeme rohkelt. Kõiki korraga ei suuda kõrvaldada, seepärast ikka üks probleem korraga. Alustaksin alko-probleemidest. Kui kaine, siis teha talle selgeks, et viinaviga on tal ikkagi küljes ja vaja see kõrvaldada.
Seega: a) AA klubi, b) vajadusel (ja see ilmselt ka on) veidi rohtu. Seda rohukuuri ilma Xanaxita jätkaksin, c) kriisiabi spetside juures võib soovitatavalt ka käia.
Järgmiseks valdkonnaks oleks kindel töökoht - sealt ka vajalik ravikindlustus, sissetulekud, turvatunne, enesekindluse kasv.
Nende majade-maade osas on nii, et need viimased linnamajad antakse meil ka sakstele (balti sakslastele) röömsameelselt ära, kuigi need olid Führeri poolt juba kompenseeritud-tasutud. Aga ju siis mõned "omad" ka mõne vahendustasu saavad. Sundüürnike osakaal tõuseb veelgi.
Teil sellist "rõõmu" ju ei ole, veel.
Kui ta ennast ei muuda, siis Teie jaks kindlasti väheneb.
Tegutsege resuluutsemalt!
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet