meeleolu 02.03.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 36,naine.Viimasel ajal olen hädas tervisega -tekivad südamekloppimishood koos pearinglusega ja hirmutundega,samuti tikub nutt väga kergesti tulema.Perearst kirjutas ciralit ,seda võtta ei saanud kuna tohutult ajas iiveldama,suunas edasi psühhiaatri juurde ,kes kirjutas coalixit 3x päevas,vajadusel xanaxit juurde.Olen seda tarvitanud 8 päeva,paremaks pole eriti läinud.Mõni päev pole nagu viga-tuju hea ja energiat küllaga, aga siis jälle halvem.Kas on võimalik et see rohi ka mulle ei sobi?Või on see ravi alguses normaalne ja pean lihtsalt kannatlik olema?Oma raviarst momendil ära.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arsti juures käimine peab juba aitama, arstirohu võtmine peab praktiliselt kohe teatud kergendust tooma, arstiga peab tagasiside võimalus olema (vajadusel ööpäevaringselt, kui ikka vaja, siis..). See teadmine, et vajadusel võin ja pean tohtrile teatama, on oluline.
Inimesed on erinevad, rohud erinevad - tulebki leida see sobivaim.
Peale rohukeste on muud ka vaja teha.
Meie naised ja mehed toovad Olümpiamängudelt medaleid - tubli. Millised elu-OM medaleid Teie sihite? Kas teate, mida tahate, milles andekas olete, mis hästi laabub, mis õnnetunnet annab? Meis igaühes on mingi valdkonna andekuse potentsiaalid!
Loe eelnevaid.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet