Vajaks antidepressanti. 25.08.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Palun soovitage, millist antidepressanti võiks perearst mulle kirjutada. Nimelt olen hädas kroonilise gastriidiga (atroofiline), mis mu meeleolu ägenemiste ajal täitsa nulli viib. Nututunne, ärevus, hirm, lootusetus. No tõesti! Ja selline meeleolu kindlasti omakorda teeb paranemise raskemaks. Antidepressanti, mis ei ärritaks magu, või ei paneks hapet juurde tootma ja mis tõstaks natukene meeleolu ja soodustaks und. Ja kui palju. Muidu olen ikka päikeseline inimene, aga need tervisehädad löövad mu rivist välja.
Tänan väga ette!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mao-happesust saab ju toitumise ja ravimiga mõjutada.
AD-st on olemas v.hea ravim, mille toimed:
a) antidepressiivne, b) rahustav (nagu rahustitel), c) ainevahetust korrigeeriv, d) uinumist ja und soodustav
Mirtazapin on see v.hea rohi, alustada väikesest annusest (15mg-st tabletist pool e. 7,5 mg õhtul.
vt varasemad - rahustavad, pingeid maandavad võtted-harjutused.
Head harjutammist,
Jüri O.-M. Ennet