Kas kõrvalmõjud võivad nii kaua kesta? 15.01.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Dr,
Raviarst määras ärevus-paanikahäire vastu AD Sertral. Ühe kuu võtsin 50mg,oli nagu juba enam-vähem normaalne olek,siis aga suri ootamatult ära minu sõbranna,sellest õnnetusest hakkas mul jälle halvem,elasin seda väga üle,lisaks veel hakkas ka mees hullult jooma.Kõik see mõjus mulle väga halvasti,tekkis jälle hirmutunne,keha värises pidevalt(eriti käed),öösiti ei saanud üldse magada.Raviarst arvas,et peaks AD annust suurendama ja tõstis selle 100mg.peale.Olen tänaseks võtnud Sertrali100mg.kuu aega,kokku kaks kuud.Enesetunne ei ole suurt paremaks läinud ,iiveldab värinad on ikka olemas,eriti hommikuti
,olen siis 0.25mg xanaxit võtnud,samuti valutab pea iga päev ja kõige suurem häda on maoga,gastroskoopias diagnoositi refluks.Kas see 100 mg on ikka minu jaoks paras annus,kaalun 53 kg.Raviarst ütles,et see võtab aega ,enne kui rohi mõjuma hakkab,aga olen seda võtnud ju juba kaks kuud,selle aja peale peaksid ju kõik kõrvalmõjud juba ammu kadunud olema,kui ravimi infolehte lugeda.Ja kas Sertral võib põhjustada refluksi.Ei tea kohe mida teha.Loodan Teie käest head nõu kuulda.
Tänan.
Margit,30a.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Minu Mõtted Teile:
a) ravikuuri ajal alkoholi ei võeta;
b) õige ravim ja selle annus pannakse paika koostöös raviarstiga;
c) vt minu ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid", s.o. vaja teha ka harjutusi (sotsiaalsed, kehalise, meelelised(vaimsed), hingelised ja isegi religiooni valdkonna harjutusi (meditatsioon ja palve-sugestioon) ning uus hoiak.
Tervitades ja tegutsemist soovides,
Jüri O.-M. Ennet