Kõrvalmõjud 08.03.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.olen tarvitanud Citaleci üle aasta. Varem teinud pooleaastaseid kuure.Kas on võimalik kõrvalmõjude tekkimine pikaajalisel tarvitamisel.Tunnen peanaha tuimust ja üldse nagu oleks kehast vahepeal väljas, igatahes imelik tunne.Ette tänades Marika.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kõrvaltoimete suhtes annab selgitusi raviarst. Miks nii kaua rohuvõtmist? Mida muud tervislikku olete teinud? Viis rühma harjutusi (sotsiaalsed, kehalised, vaimsed, hingelised, religioossed) - kuidas edenevad? Minu harjutus? Uued hoiakud?
Seda pea tuimust ja nö "kehast väljas" asja arutada ikkagi ravitohtriga. Võib-olla on hoopiski muud rohtu vaja, võib-olla rohtu enam üldsegi ei ole vaja jne.
Koos tohtriga leiate õiged lahendid.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet