paanikahäire--võimatu olla 10.12.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere,olen 25 aastane neiu.ei tea enam mida teha.aastaid tagasi hakkas mul selline olemine,et kohati ei saa aru aru kus olen ja kas olen ikka mina aga mitte midagi jubedat,mõtlesin et olen imelik.ma ei karda nagu otseselt midagi,nüüd küll rahva hulka minna,äkki minestan.nüüd kuu kaks tagasi asi hullenes (esimene kord öösel hakkas nii halb et enam ei taha meenutadagi),netist uurisin ja leidsin et mul pea kõik paanikahäire tunnused.magada ka aeg ajalt ei saa ,imelik hirm on sees.aegajalt ka südamepekslemine,eelkõige just ebareaalsustunne ,olen tööl või sisenen uksest ja ei saa aru kas see olen üldse mina ja kas ikka olen.hullumistunne%.kohati ka teised sümptonid.nii suurt stressi nagu pole,aegajalt ikka muretsemine teiste pärast ja enda pärast jne.
kui vestlen,tegelen millegai siis ei saa ka mõelda et kes ja kas olen-siis on tunne ka parem.samas tuleb see mitte arusaamise ja minestustunne peale nii järsku ja ootamatult,et ei tea mida teha.olen suht kinnine inimene ka.ei ava end nii.aga enam ei suuda nii olla,kui hoog peale tuleb.kuhu pöörduda ,perearsti nagu ei tunne üldse,pole asja olnud.annaksin kõik ,et oleksin normaalne!!minna psühhiaatri juurde?hirm on suur.

oleksin tänulik kui midagi soovitaksite,tänud ette!!!
kati

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri vastuvõtule!
Saatekirja vaja ei ole. Saate pihtida, saate probleemile selgust, saate lahendid. Peale paanikahäirete on ka teisi häirivaid tegureid. Tohter täpsustab.
Tervislikud eluviisid ja minu varasemad soovitused - ka ärevushäirete valdkonnast - võtke oma "relvastusse" ja hakake koheselt ka rakendama.
On suutnud nn kokutajad end suureks kõnemeheks harjutada, suudate ka Teie end harjutada - tervist tugevaks harjutada.
Suudate, tegutsege!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet