meeleolu vahe 06.11.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul(N,17.a) on pingepeavalud ja õel(21.a) migreen. Kasutame sama valuvaigistit (cataflam- seda kirjutati meile mõlemale). Õe muudab ta uniseks, minul kaob peavalu ja energiat ülegi (isegi ttkooli kodused saab ära teha). Närvisignaali peaks ta ju samamoodi (peaaegu ilusti) ära "blokeerima"? Millest see meeleolu vahe?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Cataflam (toimeaine on Diklofenak) on palaviku, põletiku, põletikulise turse ja valu vastane ravim. Peavalude korral seega sümptomaatiline.
Inimesed on erinevad, eluviisid ei kattu, organid töötavad isikupäraselt ja seega ka ravimi toimes erinevused.
Küsimus ei ole toime erinevuses! Vaja on eluviisi muuta, harjutada veresoonkonda spordiga, minu harjutus jt., töö- ja puhkerteziimi korrastada.
Tegutsege!
Harjutamine parandab, edendab!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet