Lõikumine, depressioon 06.11.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, kas peaksin kuhugi asutuse poole pöörduma? Olen 15 mul tihti tunne et mind jälgitakse magada ej saa eriti hull õhtuti kui pimedaks laheb siis häirib isegi väike vahe kardina vahel, suvel tungiti ka majja meile kas võib see sellest olla? Lõigun end emotsioonid käivad tihti ülepea tunne, et igalpool survestatakse koolis ning ka kodus. Vahepeal tunne, et tahaks ära minna eemale siit. Mis peaksin tegema? Kuhu poole pöörduma abisaamiseks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Suvine asi jättis kindlasti jälje, aga see ajaga kaob.
1) vt eelnevat soovitust - leia sealt endale sobilikud harjutused-võtted.
2) Õhtul rahustav-soe tee,
3) hea ka soojad jalavannid ca 3-4 minutit.
4) Koolitükke võtta Rõõmuga, nagu sportlik rõõm. Sporti tehes me pingutame, aga süda hüppab rõõmust. Selline Sportlik meeleolu peab olema ka õppimisel.
5) Õppetükkide vahel (30-40 minuti järgi) tee minuharjutuse - Enneti Palve - esimest sammu enesetunde järgi.
6) Räägi probleemidest emale, vajadusel võimalik psühhiaatrilt ka arstirohtu saada.
rohi pakub 1/10, harjutused 9/10 paranemist-tugevnemist.
Rõõmsameelset harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet