Dr Enneti ristküliku diagonaal ja "prillid" 20.09.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Va dr Ennet!

Tänan heade sõnade eest. Kirjutasite oma ristküliku diagonaalist ja "prillidest".
Palun öelge, kust seda leida.

Tänades Maiu

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Otsige varasemast, sellest piisavalt varem juttu olnud. Otsingu saate sealt, kus need kopeeri-kleebi "lülitid". Lühidalt on mõte järgmine: a) rohtu vaja, aga nende osatähtsus ajateljel väheneb sest, b) tehes kehalisi-vaimseid ja hinge kosutavaid harjutusi ei ole enam rohtu edaspidi vaja. Organism tugevneb-karastub kehaliselt-psüühiliselt ja emotsionaalselt ning "toodab" ise vajalikult hulgal neid arstirohuaineid; c) see on uue hoiaku kujundamine ("uued prillid") ja siin mitmeid lähenemisnurki: 1) Mis on minu viis üllast eesmärki elus, 2) mida võtan südamesse, mis on nn minu prioriteedid, 3) muudan negatiivse tagasiside-tunnetuse (mure, probleem, kaebus, patt) uuteks, uuenemise tegudeks, s.o. asun Nutu-Ella rollist enetusiasmiga Tegude-Ellaks.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet