Tere va. Dr. Jüri O.-M. Ennet 08.09.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mure on enda pärast.Ravin korduvat depressiooni citalec ja remeron ravimiteks.võttis aega mis võttis ,aga koostöös oma väga hea tohtri ja Tallinna haiglaga saime deprekale piiri peale.Mureks hoopis vastupidine seisund.Olin ilmselt 3-4 nädalat (Hüpo)maania seisundis.Tohutu energia tulv, kuid keskendumise ja "võhma" nii füüsilise kui ka vaimse täielik puudumine,püsimatus,tööülesannete lohakile jätmine,raha kulutamise soov,soov midagi korda saata, kuid kui tegudeks läks, siis meest ei kusagil, familaarsuse tunduv tõus.Kindlasti kurdan muret oma tohtrile,aga präegast teeb muret selle(maniakaal-depressiivse) haiguse dünaamika ehk teisisõnu ,kas haigus võib progresseeruda?Maania pool just.Seda maania vormi, mis praegu on suudan siiski mõistusega talitseda, aga kui progresseerub, siis on jama palju!On ka enne mania seisundeid olnud, kui oli lühikesed,mõistusega talitsetavad ja on jäänud tahelepanuta.
Mina see Kadrina mees, kes kurke armastab.
hetkel norrmaalne vist...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui ravisite depressiooni, siis see meeleolu ülevus probleemiks ei ole. Kui häireks oli MDP (maniakaal depressiivne psühhos, selle depressiivne laineorg), siis on loomulikult rohtu vaja, neuroleptikumi, Li-preparaate.
Ravitohter annab täpsed juhised.
Kehaline tegevus korrigeerib meele-sfääri e psüühikat. Kehaline tegevus seega igal juhul kasulik.
Koostöös tohtriga leiate lahendid.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet