Küünenahkade närimine 06.04.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Probleem selles, et juba mitu aastat närin ma küünenahkasid, olen proovinud mõrusid küünelakke, käinud maniküüris, olen proovinud ennast sundida mitte närima, aga miski ei aita. Maksimum paar päeva suudan end hoida. Mida teha? Kuhu peaksin pöörduma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Soovitan konsulteerida dermatoloogiga (nahaarst), neil omad ravivõtted. Ise soovitan rahustavaid harjutusi (minu Palve-Meditatsioon, alates teisest harjutusest: Va-ba-nen küün-te-na-ha nä-ri-mi-sest. I-ga päe-va-ga muu-tun ik-ka e-ne-se-kin-la-maks. O-len tub-li). Apteegis on nahavärvi plaastreid. Plaasterdaksin need piirkonnad mõneks ajaks plaastri alla.
Tekita seos mõne sulepeaga (või mõne muu esemega), mida pidevalt kasutad: sulepead nähes tead, et seda "pattu" ma nüüd ei tee, iial enam ei tee.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet