pettunud. 17.07.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

dr. Ennet. käisin paar aastat tagasi teie vastuvõtul, olin väga masenduses ja kõik probleemid tundusid nii suured ja rasked. kurtsin teile ka seda , et eluisu otsas. te kuulasite silmad kinni ja keerutasite pöidlaid. aga äkki tukkusite nii kaua , kui ma rääkisin? igatahes ei pidanud te mu seisundit ravimist väärt olema , sest tulin sama targalt tulema . olin ikka oma probleemidega üksi , ja mu seisund aina halvenes. teie juures käik võttis igasuguse isu ja usu ära , et veel abi otsida . kas tõesti teid, psühhaatrit , ei teinud valvsaks , kui inimene räägib eluisu kadumisest? olen tänu võlgu oma õele , kes suutis mind viia nii kaugele , et läksin uuesti abi otsima . olen südamest tänulik oma praegusele arstile , kes on minuga väga tõsiselt tegelenud. nüüd saan aru , kui ilus on elu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mul on tõsiselt hea meel. et leidsite Teiega väga tõsiselt tegeleva arsti. Tutvustage seda tohtrit kindlasti teistelegi. Peale Teie on ilmselt teisigi patsiente, keda ma kahjuks ei ole suutnud piisavalt aidata.
Silmad kinni kuulan ma praegugi, et paremini probleemist aru saada. Oma tooli keerutan ma ka, et probleemi mõtteliselt nii ühelt kui ka teiselt poolt vaadelda.
Pöialde keerutamisest küll suurt abi ei ole ja neid ma teadlikult ei liiguta. Mõned vahetevahel pahandavad, et miks ma rohtu pakun, et psühhoteraapiast ja eneseregulatsioonist aitab ju küll. Teised, kui tohtrirohtu ei paku. Eks ma lähtun ikka sellest arusaamast, mis mul selle vestluse-kokkusaamise käigus tekib. Ja kõiki "hingepeesusi" ju esimesel visiidikorral mõnikord ka ei märka. Patsiendi Ego kaitsemehhanism - eitamine - teeb ka murespektri kirjumaks.
Teie mure kuulasin ma kindlasti ära, kõiki oma teadmisi ning praktilisi kogemusi kasutasin ka, teatud soovitusi, suuniseid, elukorralduslikke juhiseid, hingehoiu korrastamisega seonduvat andsin kindlasti. Ja kõigile olen edastanud ka palve, et nad helistaksid mulle vajadusel kas päeval või öösel - igal vajadusel. Kas teie helistasite? Miks Te varem ei kirjutanud?
Olen aastakümneid rõhutanud ja toonitan ka praegu - hingelise ebaklapi korral tulebki psühhiaatrit vahetada. Iga psühhiaater igale patsiendile ei sobigi. Muidu oleks ju Eestimaal vaid Teie Hea Arst ja "Pöidlaid Keerutav Tukkuja".
Elu on tõesti ilus ja veelgi ilusam on ta siis, kui Te pettumusekoormast oma hinges (mida paar aastat seal kandnud olete) ka vabaks saate. See teine Ego kaitsemehhanism - projektsioon - on muidu ju hea, aga "karma pumerangiga" võib ta veidi ebameeldivusi tekitada. Teie Hea Arst aitab kindlasti Teid ka selles küsimuses.
Tänan Teid südamest mõtteavalduse eest.
Elu on tõesti ilus.
Teile parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet