buliimia 08.07.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

olen 23 aastane naine ja kardan et olen buliimia ohver. alustades algusest-olin kunagi ülekaaluline tütarlaps 19 aastaselt soovisin oma elu muuta ja liitusin kaalujälgijateg. alustades kaalusin 84 kg ja edukalt võtsin alla 32 kg seega lõpptulemus oli 52 kg, pikkust on mul 162cm kaal oli normis ja enesetunne ka hea .võtsin isegi natuke veel alla ja kaal oli siis juba 47 kg aga siis toimus mu elus väike muudatus, vahetasin nimelt töökohta ja sealt hakkasid ka kilod tõusma suutsin mingi 13 kilo juurde saada aga ka nendest vabaneda.
praegu kaalun nii 54-56 vahel. minu probleem selles et ma ei söö igapäev meeletult vahepeal suudan isegi 2kuud korralikult toituda ja siis tuleb mingi nädalane söömaperiood kus hommikul ärkan söön korralikult hommikust ja peale sööki hakkan mõtlema et tahax veel midagi ja siis ma võin istuda ja süüa tunde või niikaua kui midagi hamba alla saan ja kui toit otsas lähen poodi uue järele nii terve päev selle ajal kui ma söön sisendan endale et homme hakkan korralikuks ja ei õgi enam aga vahest juhtub ka et ma õgin järgmine päev kuigi seda juhtub harva tavaliselt mu söömahood piirduvad ühe päevaga ja siis on ikka mingi vahe sees oksendanud ma olen korra ja lahtisteid olen tarbind aga vähe tavaliselt ma piirdun sellega et joon hästi palju vett ja kannatan õgimisele järgnevat kõhuvalu ja iiveldust õgimishood tekivad mul tavaliselt siis kui ma olen närvis,kui mulle öeldakse midagi halvasti , kui ma olen üksinda või kui puudub tegevus. palun aidake kardan nii väga ja tahan oma elu rööpasse saada. ette tänades. üks õnnetu (see vahelduva eduga õgimine on kestnud mingi 1,5 aastat)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kilogrammid ei ole eesmärk, eesmärgiks on ju hea tervis, elurõõm.
Buliimiaga seotud söömisharjumuste tasakaalustamine võtab aega ja vajab aegajalt ka arstirohu kaasabi. vt. meie varasemaid soovitusi.
Kui sportlik eluviis on omaks võetud, siis muud funktsioonid harmoniseeruvad omavahel õige peatselt.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet