Aastatepikkune buliimia=söögitoru vähk? 26.12.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mure selline, et olen kannatanud ülalmainitud haiguse käes 15 aastat. Nüüdseks lõpuks abi otsinud ja paranemas ja tunne on fantastiline! Mul on kaks toredat last ja tervis siiani olnud korras. Isegi hambad! Ilmselt olen üks neist õnnelikest...
Mure selles, et lugesin mõned päevad tagasi ühelt inglisekeelselt saidilt, et aastatepikkune buliimia tekitab söögitoruvähki. Ja jälle uus probleem platsis. Mingeid vaevusi söögituoruga ei ole, seitsme aasta eest käisin kontrollimas söögitoru ja magu nn sondi neelates ja kõik oli ok.
On mul põhjust muretseda ja ennast uuesti seestpoolt kontrollida lasta? On üldse mingit mõtet paraneda kui need 15 aastat on teinud oma töö ja rikkunud jäädavalt tervise (ja ilmselt ka mõistuse)?

Tervitades,
Eva :)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Mure selles, et lugesin mõned päevad tagasi ühelt inglisekeelselt saidilt, et aastatepikkune buliimia tekitab söögitoruvähki. Ja jälle uus probleem platsis.
- Seda seost otseselt ei ole. Variant on, et seoses korduvate refluksidega (maohapu tuleb söögitorusse) võib söögitoru ärrituda. Aga vähiks peab olema mingi konkreetne eelsoodumus. Buliimia seda ei ole.
Tervislikud eluviisid ja nautige elu, toetage laste arengut!
Läheb Teil hästi - ka ühiskonnas sellevõrra rõõmu rohkem!
Meeldivat aastalõppu ja kaunist uuel aaastal!
Jüri O.-M. Ennet