teistsugune elu 26.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen peatselt 60-aastaseks saav naisterahvas, abielus (mitte kõige õnnelikumalt, mees on äkiline ja võimukas, kuid füüsiliselt kallale pole tulnud). Mul on 3 täiskasvanud kõrgema haridusega last, kuid kõik veel vallalised, kuigi ma tahaks juba väga olla vanaema. Kolisime märtsist alates ära, ridaelamusse. Müüsime vana maja maha ja vahetasime uuema, ruumikama ridamaja boksi vastu. Kuna varem oli meil oma maja, siis nüüd mul tuleb pisar silma, et kahel pool on naabrid ja kõik, mida hoovis teen, on teise akendest näha. Tütar lohutab mind, et korterelamutes on naabrid ka ülal ja all ja oma hoovi ei olegi ja ütleb, et küll kohaned. Aga see ei lohuta mind. Meie naabrid on eestlastevihkajatest venelased, kellega suhelda ei õnnestu ja kes "loobivad kaikaid kodaratesse". Lausa nutma ajab. Sinna kolida oli noorte otsus, sest linnast kaugemale kolides oleks neil paha tööl käia ja pesast välja lendamiseks pole neil raha. Oma maja eest me palju ei saanud, kui oleksime seda jagama hakanud, oleks igaüks saanud mingi viletsa väikse korteri kuhugi. Nüüd aga elame juba 3 kuud poolikus majas. Vahel lööb see kõik nii ülepea kokku ja tunnen end nii üksi. Noored on päeval tööl ja täitsa masendus kipub peale. Palun Teie nõu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Elus - järelikult õnnelik.
Lapsed - järelikult väga õnnelik.
Võtke elu rohkem mänguliselt, nagu väikelapsed. Kerge öelda, aga ... proovida ju võib.
Elus, katus on, söögipoolis ka olemas - ülejäänu annab kõik organiseerida.
Olge õnneliud selle üle, mis on. Muu annab kõik korraldada.
Rõõmu,
Jüri O.-M. Ennet