Kiku Tartust 13.07.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kirjutasin teile mõni aeg tagasi.Imelik...praegu pole ma mingi ca 2-3 nädalat midagi narkootilist tarbinud,ainult tavaline suits ja alkohol mõnikord.Võib olla sellepärast,et olen suhelnud rohkem inimestega,kes narkot ei tarbi.Kusjuures ma üldse ei plaaninud midagi sellist,et nii...kõik...rohkem ma ei tee....see lihtsalt juhtus nii....kujunes välja.....see on tõestus,et saan vabalt ka ilma,pole mittemingit probleemi.....elu on justkui teistsugune kui enne.....siuke tunne nagu oleks vahepeal kuskil teisel planeedil viibinud.Naudin päikest,suve,randa jne...muidugi ma ei luba,et ma kunagi elus enam midagi narkootilist ei tee,kuid kui teengi,siis kindlasti mõnikord harva,mitte enam samamoodi nagu varem.Loodan,et asi jälle käest ära ei lähe.Oskan elu ka ilma nendeta nautida suurepäraselt,kuid vahel meenub,mis tunne oli erinevatest asjadest pilves olla ja siis mõtlen,et see oli täielik heaven...see on kirjeldamatu,aga comedawn on nõme.Alkot ma ei vaja ka tegelikult,joon lihtsalt siis kui alkosõpradega koos olen,kuna ei viitsi üksi kaine olla.Olen tähele pannud,et paljud mu sõbrannad(ise on tunnistanud isegi seda) joovad,kuna kopp ees kõigest ja et julgust juurde saada.Alati kui on vaja midagi teha nt:kuskile helistada vms,siis olen mina see julge,kes seda teeb,sest teised ei julge....ma ei vaja ühtegi ainet,et kellegagi paremini suhelda,pigem muutun igast narkoga jne endassetõmbunuks ja naudin hetke,no oleneb olukorrast jne ka.Olen isegi tüdinenud narkost,piisavalt tehtud seda elus.Suitsetamine on ka suht mõttetu raharaiskamine ja tervise ka.Joomine on üldse mõttetu...kunagi oli lahe,aga enam mitte.Leian,et suitsetamisest vabaneda on palju raskem kui narkost,kuigi saan ka vabalt ilma suitsetamata olla....harjumus on aga suur.Usun,et sõpruskond ja elukoht määrab enamuselt selle,mida sa hakkad/ei hakka tarbima.Ei taha mõeldagi,palju raha on igast "sita" peale kulund.Narko/alkoga ongi tegelikult siuke laks,et kaifi all olles tundub kõik nii tore,ilus ja hea ja see comedawn tekitab maseka,siis arvataksegi,et ainult laksu all olles on elu ilus,kuid tegelikult see pole nii.Elu on kõige ilusam ilma mingite kahjulikke aineteta ja täiesti selgena.Ja peamine põhjus miks noored narko peale lähevad ja ka alko peale on see,et pole midagi teha...okei kui oled mingi ca 7aastane,siis tunduvad paljud asjad huvitavatena ning laps pole ilmselt kuulnudki midagi meelemürkitest,kuid ca 14 aastasel tekivad juba teised huvid,ta on tutvunud maailmaga,kuid ei tee veel päris vahet heal ja halval.Hakatakse otsima põnevust...mõni saab oma adrenaliinidoosi kätte langevarjuhüpetest,mõni jälle narkodoosist.Okei ma lõpetan,juhe hakkab vaikselt kokku jooksma ja uni peal.Igatahes suured tänud teile,et inimesi aidata üritate:) Selles on paljudel õigus,et loobuda ei saa millestki,kui ise ei taha..........aga see ei ole üldse raske kui tahe on suur.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Oskan elu ka ilma nendeta nautida suurepäraselt,kuid vahel meenub,mis tunne oli erinevatest asjadest pilves olla ja siis mõtlen,et see oli täielik heaven...
Elu on kõige ilusam ilma mingite kahjulikke aineteta ja täiesti selgena.Ja peamine põhjus miks noored narko peale lähevad ja ka alko peale on see,et pole midagi teha
Selles on paljudel õigus,et loobuda ei saa millestki,kui ise ei taha..........aga see ei ole üldse raske kui tahe on suur.
Õiged Õpetussõnad Sinult neile, kes seda vajavad.
Palju Päikest Sulle, Kiku!
parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet