Mure 14.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, minu suureks mureks on 26 aastane tütar. Aasta tagasi oli ta psühhiaatria haiglas 3 nädalat, öeldi äge psühhootiline häire. Talle tehti elektriimpulssi ja anti või süstiti ravimeid. Algul käisime arsti ja psühholoogi juures koos iga kahe nädala, siis kuu järgi. Selle aja jooksul olen mina kui ema ja ka tütar ise näinud arsti võibolla viis korda, sellepärast ma olen ka käimisest loobunud. Tütar ka vahepeal tahtis üksinda käia, et on parem rääkida. Kui viimati küsisin, et mis diagnoos tütrel on, öeldi psühhoos ja seda ütles psühholoog, kuna arsti polnud, telefoni teel infot ju ei anta ja psühholoog ütles et küsigu ma tütre käest. Mul on tunne, et kui midagi juhtub on ema kohe vaja, aga kui infot tahad, siis nagu on see tütre isiklik asi. Mind huvitabki, kas siis tõesti ongi selline diagnoos nagu psühhoos, ravitakse teda SOLIAN´iga 200mg 1 tablet päevas mis on mõeldud skisofreenia raviks. Miks siis ei öelda, et see on skisofreenia või ei ole võimalik seda aasta jooksul diagnoosida? Kuidagi lootusetuse tunne tuleb. Küll on tütar teinud igasuguseid teste ja värke, aga diagnoosi ei ole. Sellest kõige algusest on nüüd möödas juba 1 aasta ja2 kuud. Ma olen viidud viimase piirini ja vist vajan juba ise abi. Ma ei suudagi mõista, et kuidas on nii võimalik arsti ja patsiendi ning koduste koostöö. Kuidas peaks tegelikult asi käima ja mis õigused minul ülse on? Ette tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhootilisi seisundeid on mitmeid ja skisofreenia on vaid üks paljudest. SOLIAN (amisulpriid) on hea rohi ja sobib mitmete psühhootiliste seisundite korral.
Skisofreenia korral on ka tarvitusel diagnoos - jälgimisperioodiga alla ühe aasta. Aga see ei olegi olulikne, oluline on koostöö raviarstiga.
Esmatähtis on kontakt raviarstiga Teie tütrel. Ei näe põhjust arstipoolseks salatsemiseks Teie suhtes.
Küsige veelkord ja mitte läbi telefoni.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

mure tapab

mul on tunne, et köik, mida puutun, läheb katki vöi midagi juhtub, ühesönaga rikun ära. ei julgegi enam midagi teha. istun päevad läbi kodus, töölt lasti lahti ja ei leia ausalt mingit mötet enam.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Et mure ei tapaks, siis tuleb "tappa" mure. Ja vajalik on selgitada ka põhjused. Seega - tohtri vastuvõtuleja tulevadki lahendid. Üldtervislikud soovitused sobivad samuti nii lugeda ja seeläbi ka praktiseerida. ...

Loe edasi

mure

olen endaga puntras kas on võimalust oma muredest ka interneti teel vestelda

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Eesmärk ei ole vestelda, eesmärk on murest vabaneda!
Kui mure neti-võrgust läbi mahub, siis loomulikult!
Milles mure?
Ootan infot,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: