Alkoholiravi Revia-ga II 14.04.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere hr Ennet!
Võib-olla ma olen tõesti see Jobu, kellel pole nii palju loogilist mõtlemist, kes peaks koheselt ja igavesti LOOBUMA alkoholist, kuid... et mind paugupealt mitte hukka mõista, äkki püüan natuke oma elulugu kirjeldada: olin 27 a noor naine, kolme lapse hoolitsev ema, armastav abikaasa oma mehele, tubli tütar oma vanematele, eduka firma kohusetundlik töötaja, oli täis elujõudu ja kogu maailm oli minu ees kullavärvi. Kuid nagu alati kui Sul on läinud liiga hästi, tuleb tagasilöök. Nii ka minuga, pärast mitmeid kummalisi tervisehäireid, pärast pikki ja piinarikkaid analüüse, diagnoositi mul haigus nimega luupus. See esialgu lihtsat nime kandev haigus sai minu tõeliseks õudusunenäoks. Püüdes aimu saada selle haiguse sisust, jõudsin ma internetis surfates kurva tõdemuseni - sellest polegi pääsu, see hävitab su tasapisi, see on lõpp... Ja mitte keegi ei kujuta ette, mida tundsin: ka mina tahtsin näha oma laste sirgumist, nende koolilõpupidu, oma esimese lapselapse sündi jne.... aga pidin hoopis oma elu otsad kokku tõmbama, oma lastele hea mälestuse jätma, mehele uue naise ja lastele asendusema variantide peale mõtlema, oma vanemate kurbust lohutama ja ise ka veel "vegeteerima"... Nii leidsingi end tasapisi "Napsuklaasi" seltsist. Tema mõistis mind, Tema lohutas, Tema ei küsinud, Tema andestas, Tema pani unustama... Ja tänaseks, kui tean, et haigus võib ka teatud aja vaibunud perioodis olla, kui hinge on natukene tulnud olukorraga leppimist ja ehk pisut lootustki, ei unusta mind see "Napsuklaasi" sõbratar. Jah, tahan või ei taha, kuid pean tunnistama, et päris ilma Tema toeta enam hakkama ei saa. Ei joo ennast käpakile, ei jäta tööle minemata, ei jäta kohustusi unarusse, kuid une-eelse sõbratarina pistan peaaegu iga päev ostukorvi põhja, toidukraami alla, pudeli šampust. Mõistes oma süüteo suurust, lootsin, et Revia on olukorra päästerõngas, kuid lootus sureb ju ikka viimasena...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lootus ei sure - Te ju kirjutate. Teile on tähtsad Lapsed ning Lapselapsed ja seega teete KÕIK, et sellele rajale tagasi saada. "Sõbratar" on väike "lohutaja", aga telikult õigelt elurajalt maharaputaja ning Ulme-maailma suunaja.
Revia e naltrexon on "karm" rohi ja seda võtta saab vaid narkoloogi-psühhiaatri juhiseid jälgides. Aga seda Te juba teate.
Võrrelge alko-sõltuvust allergiaga - ei ole ju kilogrammide viisi allergeeni vaja, aitab "paarist tolmuterast" haiguse vallandumiseks. Vallandajaks on esimene (üks) pits. Ühest pitsist on lihtsam loobuda kui mitmest.
Lootus on ja jääb!
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet
Tervitdes,
Jüri O.-M. Ennet