neiu18 26.04.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on probleeme alkoholiga.Mu psühhiaater kirjutas mulle Revia.Infos on kirjas,et pean võtma yhe tableti päevas.Aga ma pole nii rikas,et seda teha(ega ma iga päev ei joo ka).Kas aitab,kui ma võtan tableti sisse enne joomist?Kui,siis kui palju varem--15min?2h?10h?
Kui ruttu selle toime avaldub?
Tänan

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Revia on väga tugevatoimeline rohi. Mina oleks selle rohuga ülimalt ettevaatlik. Arsti juhendamisel (!) võetakse kas tabl. päevas või ka üks tabl. kolm korda nädalas. Tabl. toime saabub ühe tunni jooksul.
Soovitan korralikult töö/õppimine ja puhkerežiim paika panna, teha mõõdukalt sporti, leida sõber (sõbrad) kes aitavad esimesest alko-lonksust eemale hoida. Hoiduda eemale sellest keskkonnast, kus alkoholi-narkotsi tarvitatakse.
Loodan, et sellises noorus veel päris "padujoodik" ei ole ja seetõttu nii ägedaid rohte ei võtaks.
Kui esimest lonksu ei tee, siis alko-probleeme ei ole!
Ole Kaine - OK!
Olemasolevaid joodikuid ning narkomaane on niigi palju, lisa pole neile vaja tekitada.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet