Sinclair meetod 28.05.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Kui alkoholismiravis kasutatakse Sinclair meetodit siis kas see põhinebki Revia baasil?Millised on Revia kasutamisel tekkida võivad kõrvalnähud ja kas selle ravimi kasutamisel on ka mingisuguseid vastunäidustusi?Kas piisaks ühest Revia tabletist kui tekib tung alkoholi järele või peab seda pidevalt manustama?
Kas ma võiksin seda(Reviat)oma abikaasale salaja sisse sööta?

Ette tänades

alkohooliku abikaasa

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tere!
Täiesti õige,et Siclairi meetod põhineb Revial.Üldiselt alkoholiravi Reviaga nõuab küllaltki hästi motiveeritud patsienti.Salaja sissesöötmisele eriti loota ei saa.Üldiselt preparaati peab võtma regulaarselt ja soovitatakse 3 kuud järjest seda teha.Kuna preparaat on kallis ,siis mõnedel patsientidele olen soovitanud ka muid variante. Võtab preparaadi sisse enne mingit riskantsemat üritust,kus võib joomaks minna.Patsiendidid,kes napsitavad põhiliselt nädalavahetusel ,võiksid hakata preparaati võtma nädalalõpus jne.Oleneb paljuski patsiendi liigjoomise iseärasustest. Mõningaid kõrvalnähte muidugi esineb,kuid mitte väga sageli.Mõnedel on esimestel päevadel kõrvalnähud ja hiljem kaovad.Tavaliselt soovitan alustada poole tabletiga.Kõrvalnähtudest sagedamini on esinenud iiveldustunne,peavalud,nõrkus.
Vabandan vastusega viivitamise pärast
Lugupidamisega
J. Mumma

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Võõrutusravi?

Tere!
Mida mõistetakse väljendi "sinclair" (kirjapilt ei pruugi olla õige) all? Kas on tegu alkoholi või narkomaania võõrutusraviga? Kuidas peaks toimima mees, kes sooviks vabaneda alkoholisõltuvusest ...

Vastas dr Jaanus Mumma

Ravimeetodeid on tõesti erinevaid kasutusel.Laias laastus võib neid kahte rühma jagada:medikamentoossed ja psühhoteraapial põhinevad.
Sinclairi meetodit kasutavad laialdaselt Tartus A-polikliinikus ...

Loe edasi

Alkoholismi võõrutus

Tere Jüri Ennet.
Milles seisneb Sinclairi meetod?

Parimaga
Kunnar

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kunnar,
autori (Sinclair) järgi ei oska selgitust anda. M.Salaspuro jt. "Narkoloogiast" ma seda ei leidnud, Suurest med. sõnastikust (On-Line Medical Dictionary) seda ka ei leidnud.
Andke ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: