vist klassikaline.. 16.12.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere,

tean, et ega mind keegi aidata ei saa aga lugedes teiste muresi, mõtlesin, et kirjutan siiski. mine tea, kuidas see meesterahva ja asjatundja pilgu läbi paistab..
olen olnud koos oma elukaaslasega 7 aastat. meie läbisaamine on olnud väga hea, parimad sõbrad, ei mingeid tülisi.
oleme jätnud aga soiku oma seksuaalelu (õigemini see puudub), igapäevamured jms. nii juba 1,5 aastat. teame mõlemad, et see pole normaalne. arvan, et meil mõlemal on tekkinud ka huvipuudus ja puudub selline tõmme mis peaks mehe ja naise vahel olema. kui liiga pikaks ajaks miski niimoodi soiku jätta, on ikka väga raske saada tagasi seda mis kunagi oli. kumbki teist ei süüdista.
mehel on kaks last eelmisest abielust, kes elavad emaga. ühiseid lapsi meil ei ole. otseselt ma nagu hetkel ei soovigi järelkasvu ja mees ka mitte. ilmselt tema jaoks poleks probleem, kui meil ka ei saaks lapsi olema. kui ta ka last tahaks siis ilmselt rohkem minu pärast.
armastan teda, ei saa öelda, et see oleks harjumus nagu mõni seda defineeriks. kuid kõik see ei pane mind tundma ennast päris naisena, kuigi tean, et ta armastab mind ja mina teda, saan aru, et nii pole võimalik elada. ja isegi kui asi paraneks, siis poleks see enam päris see. tahaksin kunagi lapsi küll, aga siis kui mees seda tõesti soovib ja ootab. see on nagu mingi psühholoogiline värk. ei saa aru naistest kes saavad lihtsalt lapsi või lähevad ise mehele naiseks.
ei kujuta oma elu ilma temata ette, nagu midagi oleks küljest ära võetud, meil on olnud paar jutuajamist mille tagajärjel oleme olnud lahkumineku äärel, tunne on olnud nagu sureks. mõlemad pisarais.

kogu selle loo juurde on tekkinud ka teine mees. ilmselt olen armunud, vähemalt nii minu praegust enesetunnet võiks kirjeldada. lapsi tal ei ole aga sooviks väga. seksuaalne pool on parim mis üldse olla saab, varem ei osanud ma sellest suurt midagi lugu pidada või arvata aga nüüd..
tean, et sellist voodielu ei saaks mul oma mehega kunagi olema.

elukaaslane ei tea midagi, pole mõtet asjata haiget teha. ilmselt ta ei saa kunagi sellest teda, puudujääke meie suhtes oli juba ammu ennem.

tegemist kahe suurepärase mehega, mõnel meist ei õnnestu oma elu jooksul ühtegi kohta, peaksin olema tänulik.

olen väga raskes olukorras, kus minu sisetunne ei anna mulle mingit signaali, tunded ja mõistus on segamini. kestab see kõik umbes aasta.
väga raske on..

Abi eest ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tohtrina soovitan praegusele mehele korrastada töö- ja puhkereziim, võtta arstilt veidi meesterohtu ning intiimelu jälle radadele juhtida. See on asja meditsiiniline pool. Milline on Teie valik, seda ei saa ju tohter ütelda.
Lapsi soovitan küll.
Valik on Teie!
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Kas see on alkoholisõltuvus ?

Tere!
Mu abikaasal ( vanus 28) on vist alkolisõltuvus. Enne meie suhet jõi ta palju, nüüd enam sellist tihedat joomist ei ole. Kuid iga 2-6 nädala tagant kaob ta ära, valetab kus ta on või lülitab ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

See on klassikaline alkoholism, sõltuvus, tervise ja sotsiaalsete suhete kahjustamine alkoholi tarbimise tõttu.
Vajalik on TÄIELIK alkoholist loobumine, piiri pidada selline mees ei oska ja suuresti ...

Loe edasi

Psühhoosi ravimite kõrvaltoimed

Olen mures abikaasa tervise pärast ja soovin väga Teie arvamust. Üritan lühidalt kirjeldada olukorda.
Esimest korda oli tal psühhoos aastal 2000, tarvitas paar aastat Rispenit ja sai olukorra kontrolli ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Õige rohi ja õige annus. Dirigeerib psühhiaater. Ravi vaimuhäire aktiivfaasis suuremate annustega ja järelravi väga vajalik, annused siis väiksemad. See järel- ja toetusravi suhteliselt kestev - raviarsti ...

Loe edasi

Kuidas abistada kriitikata skisoidset naist?

Tere
Mu /39/ naine/26/ näib olevat klassikaline skisoidne isiksus RHK F60.1 mõistes, a;b;c;e;f;g;h 9-st selgelt väljendunud, ravi pole saanud, arste kardab.
Suhe kestis 4 aastat, peres väike ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Psühhiaatri jutule esialgu ise, siis koos psühhiaatriga saab abi-kava ja tegutsemisjuhised paika panna. Lahendid on olemas. Väga head rohud on olemas.
Tegutsege!
Parimat soovides,
Jüri ...

Loe edasi

korduv/pidev depressioon

Minu probleem on selline, et ma põdesin eelmisel aastal depressiooni, käisin psühhiaatri juures, mõned korrad ka psühholoogi juures. Mulle kirjutati antidepressante ja lõpuks sain ma sellest enamvähem ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) nagu mingi kalju variseks su kohal kokku.
- Terves kehas on terve psüühika, tervetes meeltes on ka rõõmsameelsem mõtlemine ning meeleolu. Kehalised harjutused, jõukohased ja sellised, mis meeldivad. ...

Loe edasi

Coaxilist...

Võtan praegu coaxili ärevushäire raviks.Olen ravi saanud paljude aastate jooksul korduvalt ,viimane kestis 2 aastat.Nüüd mõni kuu möödas ja kõik hakkas tasa pisi tagasi tulema.Ei saa vist enam ilma rohuta ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Coaxil (Tianeptiin) toimib AD-na, sisemise rahustina-tasakaalustajana ja omab ka psühho-stimuleerivat toimet. Seega - hea rohi. Nn. klassikaline tarvitamisannus on üks tabl. kolm korda päevas enne sööki. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: