Ciral 20 05.09.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Palun öelge, mis on nende ravimite erinevus - Ciral 20 ja Cipramil nin Cipralex? Arst
kirjutas 3 kuud tagasi Cipralexi, kuid seda ma ei kannatanud võtta- oksendasin selle nädalaga võttes kõik välja.
Nüüd aga võtan Ciral 20 ja sellega tekkisisd suured paanika ja ärevushood ja ka iiveldus. Alustasin
10 mg hommikul ja olen seda 3 päeva võtnud, kuid jube piin pn. Ärevuse maha võtmiseks pean nüüd lisaks
rahustit võtma, mida ma ei tahaks, sest niigi kaua on mu peal neid ravimeid katsetatud. Ja ei taha sõltuvusse ka jääda .
Kui nad on sama rühma ravimid, miks siis arst mulle Cirali kirjutas, kui ta teadis, kuidas mul Cipralexiga oli?
Olen pikemat aega kimpus olnud oma tervise pärast - kõhuvalud (on uuritud, kuid midagi pole leitud) ja arvatakse, et mul on
see psüühikast. Kellel närvid üles ei ütle, kui kannatab valudes juba 5 kuud ja abi ei saa. Ikka hakkab inimene rohkem muretsema
ja närveerima, eriti kui veel ka sellega kaasneb kaalulangus.
Kui kaua selle Cirali kõrvalmõjud kestavad? Ei jaksa neid taluda, liskas oma kõhuvalule!.
Tänan vastamast

Gerli

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Eri ravimifirmad toodavad eri nimetuse all sama toimeainega ravimeid. Lundbecki firma tegi antidepressandi tsitalopraami toimeainega ja nimetusega Cipramil, hiljem seda täiustati molekulaarsel tasandil ja praegu on nende pakutav ravim Cipralex. Teised firmad teevad Ciral, Citalec, Pram nime all Cipramili analooge.
Kui ravimiga kaasnevad kõrvalmõjud on ebamugavad, häirivad, siis tuleb muuta annust või kasutada mõnda teist rohtu, teise toimeainega.
Kontrollige veelkord naiste-tohtri juures "tähtede seisu" ja siis leidke Teile usaldusväärne psühhiaater. Rohtusid on palju, psühhoteraapia võimalusi mitmeid, eneseabi- ja psühhoregulatsiooni variante piisavalt.
Lahendid on olemas.
Veel kannatlikkust ja saate murest valla.
Head soovides,
Jüri O.-M. Ennet