Enesetapp 31.08.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tunnen ühte inimest kaudselt, ta on ühe foorumi tihe kasutaja ja räägib üha tihedamalt, et tahab surra. Reaalselt pole kohtunud aga suhelnud hea mitu aastat. Ta on 20 aastane noormees ja põhjuseks on vastassugu. Ta tahab niiväga naist kellega olla õnnelik aga ei leia seda õiget või läheb ruttu lahku jne. Täpseid põhjusi ma ka ei tea aga nii tundub.

Ma olen tema pärast lausa mures, sest ma olen 100% kindel, et ta ei tee nalja. Olen temaga ka MSNi teel suhelnud ja ta ütleb, et ei ole õnnelik, seega pole põhjust elamiseks. Kuidas ma saaksin teda veenda, et ta seda ei teeks kuna tal igale vastuväitele on oma ideaalne seletus, et miks ta ei peaks enam elama. Ja igasugused arstid naerab ta välja kuna on nendega suhelnud. Ta saab ju aru, et arst kuulab tema jutu tuima pilguga ära ja teeb oma TÖÖD. Ta ütleb, et ootab vaid õiget hetke ja kui mõtleb parima lahenduse välja kuna ta tahab et see oleks võimalikult valutu.

Kui ta peaks surema tunneks ka endal süüd, et ei saanud teda aidata. Või kui ta peaks sellise mõttega elama siis mis kvaliteetne elu see oleks ? Ma tean mis tunne on nii elada kuna arst soovitas mul tõsiselt AD võtta kuna olin täiesti liimist lahti pikka aega ja mõtlesin vaid surmale. Nähtavasti sügisega asi jälle süveneb ja igasugused ärevusehood ründavad mind iga nurgapeal aga jah, jutt ei ole siin minust. Ma ei taha siiski surra ja ei taha et ka tema sureks.

Mida talle öelda, ma lihtsalt ei tea!!Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

"Ta tahab niiväga naist kellega olla õnnelik aga ei leia seda õiget või läheb ruttu lahku jne. Täpseid põhjusi ma ka ei tea aga nii tundub".
Ta tahab olla õnnelik ja seda saab inimene olla vaid elades.
Ta tahab olla õnnelik naisega. Õige elukaaslase leidmine võtab aega 3-5-7 aastat ja sellel "otsimise" (enese ja teise inimese leidmise teel) ajal on tihti tagasilööke mis ka elu mõtte probleeme oluliselt kergitavad. Ka see on loomulik.
Ta läheb ruttu lahku. Ruttu lahku läheb inimene nendega kellega ruttu kokku on saadud. Elukaaslase leidmine ei ole nagu kinos käimine: raha - kinopilet - filmi vaatamine - pilet prügikasti - film ununeb.
Armasama leiab vaid see kes annab, annab tundeid ja armastust, abi hoolivust, mõistmist.
Anda, anada, anda - alles siis tuleb tõeline side, mõistmine, armastus!
Mõni "Juku" lunib suitsiidiähvardustega teise inimese tundeid, hingesoojust, aga see ei ole õige tee ja seda rada tuleb eirata.
Hingesoojust Teile,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Enesetapp

Ma olen omadega nii ummikus, mida teha? Ma mõtlen ainult enesetapule 24/7, ma ei suuda enam lihtsalt. Mida teha? Kuidas valutult surra?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tallinnas on Psühhiaatriakliiniku vastuvõtt Paldiski mnt 52.
Töötab ööpäevaringselt. Sinna KOHE ja saab konkreetset abi.
Koos mõne lähedasega, kui neid läheduses on.
Sealt saad abi! ...

Loe edasi

Hirm üksinduse ees

Pidevad unehäired, magan suhteliselt vähe, mõtlen, mis homme saab. Olen ise töötanud psühhiaatrias mitu aastat.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Alkoholiga und saada - aeglane enesetapp. Psühhiaatri jutule. Kui rahustid ja uinutid hästi toiminud ei ole, siis soovitaksin neuroleptikume õiges annuses.
Ikkagi psühhiaatri jutule, et leida õige ...

Loe edasi

Enesetapp

Tere! Kas enesetapp on väga suur kuritegu iseenese vastu? Nimelt on elu nii tuksis, et ei näe enam muud väljapääsu... Olen juba kõik valmis seadnud, sõpradega vaikselt hüvasti jätnud, jne. Ja neiu kellest ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kulla mees! Esivanemad ei võidelnud ju selleks vabadust ja ei rühmanud igapäevaleiba, et järglastest keegi elule alla annaks ja ise oma elule käe külge paneb. See tegu ei ole kuritegu enda vastu, see on ...

Loe edasi

Depressioon

Tere. Kas peaksin midagi ette võtma?? Olin siis äkki 10, kui hakkasin mõtlema enesetapust ja olin 11, kui proovisin ennast tappa. Pidasin ennast sellel ajal väärtusetuks, koledaks jne. Praeguseks on need ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Enesehinnangut aitab tõsta koosmeel kodus, koosmeel sõprade ringis. Enesehinnagut tõstab teadmine, et oskad midagi hästi teha ja oled selles valdkonnnas järjekindel.
Enesekindlust aitab tõsta tervise ...

Loe edasi

Enesetapp

Tere! Kuidas veenda inimest, kes arvab, et ta keegi ei taha, et ta elaks ja kõik vihkavad teda? Olen päris mitu korda inimest raudteelt ära toonud ,aga mõtted jäävad ikka samad pähe, et soovib enesetappu ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Vestelda ja selgitada - milles mure. Kui reaalsed põhjused, siis püüda neid kuidagi kõrvaldada. Kui haiguslikud mõtted, siis arstirohi psühhiaatri juures. Ka esimesel juhul on pinged ja arstirohi tuleb ...

Loe edasi

enesetapp

miks üritatakse enesetapukatset sooritada soovinud (korduvalt) inimest "ravida", kelle huvides? arsti, inimese enda, lähedaste, ühiskonna, eetika, ajaloo, statistika, teaduse huvides?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Miks tehakse mõnikord aborti, miks ravitakse suguhaigust, jne. Kui Teil endal kord lapsed on, mida siis mõtlete, soovitate?
Ravi - kaob sügav masendus, taastub eluisu, jätkub rõõmuküllane elu ja ...

Loe edasi

Kas võin hulluks minna?

Olen juba pea 10 aastat aeg-ajalt kannatanud paanika ja ärevuse käes. Põhjuseks on lapsepõlvetraumad (alkoholism ja isa enesetapp). Enamasti saan oma hoogudega hakkama-korra proovisin ka AD- aga see ei ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevushäire ja sellega on Teil vaja tegeleda. Järjekindlalt. Päevik aitab. Kehaline tegevus annab baasi ja mudeli vaimseks tegevuseks. vt. varasemaid ärevushäire valdkonna soovitusi.
Head harjutamist, ...

Loe edasi

Enesetapu mõtted.

Sellised mõtted on mul olnud juba teismelise east alates. Kuid need läksid üle nagu ka peeglis halvustavalt vastu rääkiv hääl.
Nüüd on need mõtted tagasi tulnud, kuna teeb elu läbi ulatuslikke muudatusi. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

"Häältemasinat" ja meeleolu saab korrigeerida - head ravimid olemas, tervislikud eluviisid kõigile käepärased, psühhoregulatsioon jõukohane, kehaline aktiivsus on vaid ettevõtmise asi, korralik puhkus ...

Loe edasi

enesetapp

Kui ei saa lahti kinnisideedest. Üks neist enesetapu mõte, mis on kestnud juba kolm aastat iga päev. Tarvitan ka iga päev rahusteid et elada päev korraga.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Lugege F. Nietzschet ja saate väge. Lugege suurmeeste elulugusid ja leidke endale eeskuju. Mõelge endas olevatele sisesoov-annetele ja tehke midagi oma andekuse valdkonnas.
Me kõik oleme teatud ...

Loe edasi

depressioon

Lugesin Megast (Kristjani online päevik- teemaks depressioon, õnnetu armastus, enesetapp) pragu ühe kommenteerija soovitust ja kogemust depressiooni edukast ravist naatriumbromiidi süstidega. Kuur 5 süsti! ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Depressioonide spekter on väga individuaalne ja seega ka ravi peab individuaalseid komponente arvesse vötma.Depressioonihaiguse (mitte kaasneva sümptomi) arstirohtude esmavalik on antidepressandid ja möningaid ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: