Seletamatu enesetunne. 02.06.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 36 aastane naine. Umbes 4 aastat tagasi tekkis seletamatu väsimus ja nõrkustunne, isegi pikali olles oli tunne nagu oleks "kaaluta olekus". Kaelas on pingetunne, silmade ees virvendab, pea oleks nagu "vatti täis", ajab iiveldama, vasakul pool on valud , käega katsudes tundub nagu vasakpoolne rinnaalune oleks paistes , sellega saadeti ka kirurgi juurde kuid tema midagi ei tuvastanud. Samuti käisid vaheldumisi külam ja kuumahood. Vahel hommikul ärgates on seletamatu kuumushoog ning vahel õhtul seletamatu külmahoog. Tehti uuringud nii südamele, kopsudele kui peaajule, ainus mis tuvastati oli vesi südamepaunas, see raviti välja. Vereproov oli alati korras, vererõhk samuti enamvähem normaalne 80/90 - 130/140. Enesetunne paremaks ei muutunud. Umbes aasta aega olingi põhiliselt pikali ja liikusin ainult toas, kuigi ka pikali olles oli väga halb enesetunne. Tasapisi hakkasin liikuma ja väljas käima kuigi enesetunne oli halb, vahel ei suutnud poeskäikugi lõpule viia , läksin küll poodi kuid nähes pikka järjekorda tekkis hirmutunne, et ei suuda seal seista ja lahkusin, samal ajal tundsin ka südamekloppimist, muutusin higiseks,tekkis tunne, et "kohe vajun kokku" . Selline seisund kestis umbes 1,5 aastat siis muutus enesetunne normaalsemaks ning nüüd umbes paar nädalat tagasi tekkisid jälle tookordsed sümtomid. Käisin arstil, südamefilm oli korras , samuti vereproov ning vererõhk. Enesetunne on aga väga halb. Kuna siiani on põhiliselt uuritudd südant aga probleeme ei ole leitud siis kas antud näitude põhjal võib olla tegemist mingi psüühhikahäirega?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vaadake soovitusi seoses paanikahäiretega.
Võtke ühendust psühhiaatriga, vestlete ja saate konkreetset abi. Ilmselt ka vajaliku koguse antidepressanti.
Probleemi lahendamisele aitab kaasa ka tore kiindumussuhe: lemmikloom, sõber, kallim, ..või/ja Absoluut (Noorjumal ise).
Olge rõõmus, kui Teil on mingi kaebus!!! Meil ju heameel ka liikluses punasest fooritulest - signaliseerib ohust, mida vältida.
Nüüd teate, et midagi on vaja ette võtta, midagi teha ja muuta oma elulaadis, suhtumistes.
Igast murest saab üle!
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet