Häiritud psühhika lapsepõlvest 31.05.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Tõtt öeldes ei oska oma probleemi seletada, kuid proovin... Kunagi lapsepõlves isa läks ära, võib-olla selles ei ole midagi, kuid praegu mulle tundub, et see kõik rikkub minu praegust pereelu. Enne seda kui ma kohtusin oma tulevase mehega, ma üldse ei usaldanud meestele (noortele poistele). Kui ma tutvusin O-ga (tulevane mees), armusin esimesest pilgust, kuid paari nädala pärast proovisin vältida meie kohtumist, mõtlesin , et parem olen üksinda, kui kui natukene elan õnnes ja nagu nii hakkan pärast kannatama. Kuid elasin seda üle. Praegu me oleme juba abielus ja koos ca 5 aastat. Kuid mul on mingi armukadedus, või ma ei tea kuidas seda nimetada, vahet vahel ma passin kus ta on , kontrollin tema telefoni raamat. Käitun väga ebaviisakalt, kuid ei saa mitte midagi teha. Ma nagu ootan, et ta läheb ära või et tal on suhted teise naisega või ma ei tea ise mis. Ma isegi mõnikord tülitsen. Ma tunnen, et ma ei saa hakkama, mul on see kõik juba muutunud "ideeks fiks". Tahan elada rahulikult, tahan nautida pereeluga. Mis teha?

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Väga kena,et saate oma mõtetust kiivusest aru ja püüate
sellest vabaneda.Tegemist on sundnähtudega,mida on tõesti väga
raske maha suruda ja kontrollida (kipuvad ikka võimust võtma)
Kui ei suuda ise kontrolli peal saada,sii peaksite ikkagi spetsialisti
poole pöörduma (psühholoog-psühhoterapeut sobiks).Sundnähud
kipuvad ka süvenema ja nii võite ise oma kooselu tuksi panna.
Soovin tugevat kontrolli oma tunnete üle ja kõik on OK!
J.Mumma