Rahusti pohmelli ajal. 27.05.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mu mehel on aeg-ajalt jooma tsüklid alates nädal kuni ......kaks.
Välja tulemisega on tal suuri raskusi. Ta ei maga üldse mitu päeva ja psühhika tuksis. Anub minult magamis rohtu nagu imovane. Ma ei julge anda. Ühe korra andsin ja ta sai magada, aga kahe päeva pärast keeras ära, kõrvus anne veski laulud ja muidu väga tige.Ise ta arvas et see tabletist. Nüüd jälle sama mure temaga. Anub rohtu. Mida te soovitaksite välja tulemiseks.
Ampullist ta keeldus,sest arvab,et ei pea vastu ja hakkab jälle jooma ja sureb ära.
Muidu ta tahab küll loobuda alkoholist.
Ühe korra tal oli ampull pandud ja ta pidas 10 aa. vastu.
Kahjuks kannatajad on ka lähedased inimesed.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

nn "välja tulemisest" aitab kõige paremini - vältida "sisse minemist" e joomasööstu.
Keegi mitte kedagi terveks teha ei saa - iga Mees/Naine teeb seda ikkagi ainult ISE!

Tohter annab juhiseid ja annab arstirohtu. Ka treener annab juhiseid, aga spordimehe eest ta ju ei hüppa, ei karga. Seda ka Psühhiaater. Psühhiaater küll hüppab ja kargab so spordib, aga seda ikka selle nimel, et elada töövõimelisena ja õnnelikuna 100+.

Mehel ongi valik kas sada+ ja Liiva-Annus või siis OK (Olla Kaine) ja 100+.
Rohu määrab ja kirjutab raviarst.
Uinuti aitab, aga ei kõrvalda Joomari joomist.

Kalmuküngas või Õnnemäekesed - valima peab oma raja igaüks ikkagi ise.
PS Alkohooliku nö "lahkumispidu e surmarajal minek" on mõnikord kümmekond ja rohkem kuud abitust ja vaevlemast. Ränka vaevlemast. Soovib rahulikku surma, aga ei tule seda rahu ja rahulikkust. Vaevad jäävad. Ja Jumal ka ei aita!
Vali, Mees, oma küngas!
Jüri O.-M. Ennet