krooniline depressioon 09.08.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

0len 26 aastane abielus naine. Hariduselt olen üldarst, lõpetasin internatuuri 2000 aastal. Kaks aastat olen üritanud residentuuri sisse saada- ei õnnestunud. Hetkel töötan õe ametikohal (alates 01.01.01.).

Olen aastaid( vähemalt 8 )põdenud depressiooni,mis enamasti on tingitud madalast enesehinnangust. Teadvustasin probleemi arstiteaduse 6. kursusel.Peale paarikuist psühhoteraapiat paranes olukord tunduvalt. Ravimeid pole ma siiani kasutanud(võib-olla on see viga).

Hetkel masendab mind kohutavalt fakt , et olen arstiks õppinud ,kuid töötan õena, ning mis veel hullem, mul on vahel selline tunne, et ma ei saa ka selle tööga väga hästi hakkama. Olen tahtejõuetu ja tunnen ennast viimasel ajal pidevalt üleväsinuna. Ka pisarad on väga kerged tulema. Mulle näib , et olen täiesti ebaõnnestunud. Ma tean ,et peaksin ennast pidevalt täiendama ja kuhugi pürgima , kuid ei jaksa. Vajan professionaali toetust ja nõuannet.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Köigil inimestel on murrangulistel perioodidel (keskkooli lõpp,ülikooli lõpetamine jne.)ebakindlust,masendust,eneseusu madalseisu.Kõigil.Eestimaal on eri piirkondades arstide vajadus erinev - uurige,helistage,küsige kursusekaaslastelt s.o.otsige võimalusi,olge selles küsimuses heas mõttes agsessiivne ja kannatlik. Ka Sotsiaalministeeriumi mõnest osakonnast või maakondade -linnade tervishoiuspetsidelt saate lisainfot.Arste vajavad hooldekodud.Residentuuris on ka erinevaid "pingeridasid"erialade lõikes.Alustage ja siis saate edasi tegutseda.Juba praegu saate oma arstiteadmisi praktiliselt kasutada -aidake ning inimesed tulevad.Tallinnas olles võtke ühendust või kirjutage pikemalt mu E-postile. Tervitades Jüri O.-M.Ennet