depressioon. 10.02.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere!
mina olen 18 aastane neiu ja mul on tösine mure.Minu elu on alates 16 eluaastatst järjest allamäge veerenud,köigepealt kukkusin gümnaasiumist välja,siis jäin öhtukoolis istuma ning eelmine aasta kevadel jättis mu poiss minu maha keda armastasin meeletult ja jumaldasin ning kohe pärast lahkuminekut pöördusin pühhiaatri poole sest elumöte oli täielikult kadunud.Psühholoog tuvastas mul depressiooni,mis on kestnud muljuba aastaid,ning pärast oma poisist lahkuminekut tunnen ma et ei suuda enam olla önnelik ega ole eluisu absoluutselt.hetkel on mul poiss-söberkellega olen koos olnud juba pool aastat ja köik on tore ja ta lausa jumaldab mind aga ma ei ole önnelik,kuigi ta on väga tore noormees ja me oleme justkui hingesugulased ja mul on selline tunne et pärast eelmist lahkuminekut ma ei suuda enam mehi usaldada.Kahtlustan koguaeg oma poissi ja norin ta kallal tüli et äkki ta petab mind jne,sest eelmine poiss mul tegi seda.Ma ajan endal lihtsalt südame pahaks sest ma süüdistan inimest pöhjuseta ja tülitsen koguaeg.ja ma ainult sooviks et ma saaks teda usaldada jaoma südame talle avada.Ma jätsin ütlemata et kasutasin ka eelmine kevad mingi aeg antidepressante aga need tegid mind ainult uniseks nind löpetasin siis psühhiaatri jures käimise kuna vahemaa on nii pikk,elan nimelt maakohas ja lähim psühhiaater asub u 70km kaugusel.Mul on nii lootusetu tunne ning iga päev mötlen sada korda enesetapule aga ma hoolin oma lähedastest ja oma poisist aga ma ei tea mida teha lihtsalt oma eluga sest tundub nagu see oleks üks surnud ring!!!palun aidake mind,andke nöumida ma peaksin tegema et mu eluisu ja usaldus teiste inimeste vastu taastuks.
sooviksin nii väga jälle eluröömus inimene olla nagu oli aastaid tagasi...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tore, et arutlete oma probleeme, otsite lahendusi. See teeb tugevaks ja eks pea tule ka rööm ja elulust. Millest alustada. Alustaksin Pihtimisest, räägiksin oma loo Emale-Isale (kui nad olemas on, kui nendega usalduslik vahekord on) või mõnenele usaldusisikule. Käiksin Peretohtri juures ja räägiksin temalegi selle loo ja küsiksin veidi rohtu, et korralikult magada, päeval pingevabam oleksin. Järgnevalt korrastaksin oma kooliskäimise asjad, jätkaks õpinguid õhtukoolis. Veeta vabadel hetketel rohkem aega Noormehega, võtta ühiselt ette mingeid vajalikke tegemisi. See Kõige Õigem Noormees selgubki ühistegemiste ja aja jooksul, nii tekib ka usaldus.
Arstirohud maandavad üleliigsed pinged, kõik muu läheb korda nädalate-kuuga.
Inimene on loodud siia ilma selleks, et olla õnnelik. Õnn ei ole mingi eraldiolev "kakuke", vaid meie SISEMINE HOIAK, mis kaasneb hingamisele, liikumisele, suhtlemisele - elamisele. Raskuste ületamise oskusega tuleb ka oskus olla õnnelik.
Piht, kool, tohter, noormees, igapäevased elurõõmud ja elulust tulebki,
Jüri O.-M. Ennet