Mure sõbranna pärast 31.01.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen mures oma parima sõbranna pärast, ta on mehest lahku minemas ja selletõttu deprekas. On mitu korda öelnud, et tapab end ära, kui aga ainult kuskilt tablette saaks, ta on muidu ka selline depresiivsusele kalduv inimene ja nüüd veel selline hoop (mees jättis teise pärast maha). Nüüd käis ta psühhiaatri juures ja sai sealt Nycofloxi. Mul on aga selline tunne, et tegelikult ta seda igal päeval ei võta nagu peaks ja hoiab neid tablette alles, et need siis korraga ära süüa. Kuidas purgitäie Nycofloxi söömine mõjuda võib (kuu aja jagu on neid tablette seal vist), kas see võib eluohtlikuks osutuda? Palun vastake kindlasti, olen väga mures. Kersti.

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Õnneks selle ravimiga on suitsiidi väga raske teha ja peab päris mitu
originaali sisse võtma korraga.Mürgistused ja surmajuhtumid on selle
ravimiga üliharvad.Vanema tüüpi antidepressandid on palju toksilisemad
ja otlikumad.
Tervitades
J.Mumma