halb enesetunne 20.06.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

millest tuleneb see, et mul magades tihtipeale hakkab süda väga kõvasti peksma ja tulevad peale tugevad kuumahood? Käin küll tööl, mis on üsna pingeline, kuid tunnen ise, et saan seal hakkama. Arsti juures tehti mulle südame kardiogramm aga selle järgi oli kõik korras. Kas sellistele hädadele tuleb pöörata kõrgendatud tähelepanu või on see mööduv? Nii on olnud juba vähemalt viimased pool aastat. Eriti viletsaks läheb magades olemine siis kui näiteks une ajal arvuti või televiisor mängib või tuli põleb. Lisaks veel: olen 20 aastane naine ja muude tervisehädade üle hetkel ei kurda. Unepuudust ka ei kaeba, pigem olen nii mõnigi kord endale üllatuslikult väsinud.

Ette tänades vastuse eest.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teie enesetunde häire vajaks täpsemat infot.Unehäireks ning südamepekslemiseks on ilmselt mingi tegur vöi mitu mis teevad Teid ülitundlikuks TV jt helide suhtes.Aga päris öige ongi magada ilma "nende" helideta.Vöibolla ongi pöhjus ainult selles(TV segavad helid).Tähelepanu tuleb pöörata sellele,et saaksite korralikult välja magada.Milline on Teie töö iseloom? Milline kehaline aktiivsus?Toitumistavad jne.Töö-puhkerezhiimi(une küsimusi),elujõudu-energiat annab ka mitmeti möjutada.Kui vaevused Teiepoolsete "ettevötmistega"lähiajal ei möödu,siis konsulteerige psühhiaatriga.

Igast murest saab üle! Jüri O.-M.Ennet