Hüperaktiivne tähelepanu häire 07.11.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas ka täiskasvanul saab diagnoosida ADD'd (Attention Deficit Disorder)? Milline on ravi ja kelle poole peaks pöörduma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Häire avaldub juba noorpõlves, hiljem ei teki. Kui ta on, siis neid häireid ravib psühhiaater. Olenevalt häire "pildist", elukeskkonnast, tegevussfäärist on ka soovitused ja ravi. Kehaline aktiivsus ja sport on nii noorpõlves kui ka hilisemas vanuses suure tähtsusega. Kuivõrd tähelepanu on juhitav, sedavõrd ka psühhoregulatsiooni ja muud isiksuse kasvatamise-koolitamise võtted soovitatavad. Oluline ka iseloomule sobilik elukutse. Nn miinused tuleb õige elukutse valikuga positiivseks muuta.
Pöörduge psühhiaatri poole, saate juhiseid ja abi.
Psdühhiaatriakliiniku juures on ka psühholoogid, ka nemad saavad Teid abistada.
Heade soovidega,
Jüri O.-M. Ennet