antidepressantide üledoseerimine 25.10.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Sooviks teada kuidas mõjub organismile antidepressantide üledoos? Millal see ajaliselt mõju hakkab avaldama? Kas teatud annus on ka surmav?

Tänan, kui võtsite vaevaks mu küsimusele vastata!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Suitsiidiks neid ei soovita, ei ole nii "head". Antidepressante väga mitmeid rühmi ja nendega üleannustamise teoreetiline võimalus olemas. Arst määrab ju koostöös patsiendiga vajaliku annuse, teinekord selle leidmine võtab veidi aega. On ka nn ülitundlikke ja nende annus on suhteliselt väike. Koostöö arstiga väldib Teie kartused üledoosi osas, surmavast annusest rääkimata. Alkoholi tarvitamist ei soovita, siis võivad ebameeldivad kõrvaltoimed ilmneda. Ka teatud rohtude samaaegse võtmise korral, aga arst seda eelnevalt ju küsib.
Seega - antidepressantide tavaannustega ravimisel üleannustamise ohtu praktiliselt ei ole. Kõikide kahtluste korral pöörduge kohe raviarsti poole, helistage.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

ravimid

Tere!
Mul on selline küsimus,kas antidepressantide manustamise tagajärel võib
tulla oksendamist,tasakaaluhäireid ja pearinglusi nii,et pärast on tunne nagu purjus oleks?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Milillised probleemid ilma AD-ta? Milline AD ja millises annuses? Kuidas muidu tervis, kehaline seisund? Millised on toitumistavad ja mida sööte?
???
Muidugi võib, aga igasuguse arstirohu ...

Loe edasi

antidepressandid

Tere,
kas antidepressantide kasutamise ajal tohib sõjaväkke minna/ või kas tohib noormehi saata,kui nad on ravikuuri all?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Sõdalaste vastuvõtukomisjonis on psühhiaater ja temale oma probleemist tulebki rääkida. Kui seda vastuvõttu veel ei ole niipea, siis rääkida praeguse ravitohtriga ja tema juba täpsustab olukorda.
Kriteeriumiks ...

Loe edasi

neuroleptikum?

Palun selgitage,misasi see on.Soovitasite kellelegi ,kes on igasuguseid antidepressante söönud ja pole abi saanud.Mul sama mure.Elan nii juba 8 aastat ,ikka aeg-ajalt jälle antidepressantide peal.Nüüd ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Neuroleptikumidega mõjutatakse tavaliselt mõttemaailma häireid (luulumõtted jt.) või siis ka aistingute/tajude häireid (hallutsinatsioonid jt.). Vaimsed funktsioonid on omavahel seotud: emotsioonid-mõtted, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: