Naine joob ja ähvardab ennast tappa 15.10.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Kuhu peaksin pöörduma või õigem oleks ehk küsida, kuhu peaksin saatma oma senise elukaaslase, kes on langenud tugevasse depressiooni. Probleem on süvenenud paari viimase aasta jooksul. Algul hakkas ta sagedamini alkoholi tarvitama ja selle käigus hakkas "segast juttu" ajama. Nüüd on asi niikaugele läinud, et korra on ta üritanud end tappa ja kardan, et järgmisel korral võib tal see ka õnnestuda. Minu jaoks on see nagu psühhoterror. Pean olema pidevas hirmus, et ega ta täna ometi midagi joonud ei ole. Kainena on ta normaalne inimene. Kas on kusagil abi, kes saaks teda aidata?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Meie uusim tervishoiureform?! on loonud olukorra, et alkoholihaigeid psühhiaatriahaiglais-dispanserites ei ravita! Wismari Haiglas abi tasuline.
Depressiooni ravib psühhiaatriateenistus (aga patsient olgu kaine). Psühhootiliste seisundite puhul "on kombeks" - vastavalt tervishoiureformile - patsienti mitmeit kordi siia-sinna (psühhiaatria - kas on ikkagi alkovaba e muust (mitte alkoholist) tingitud psühhootiline seisund; narkoloogia - kas ikkagi alkohoolne) ütleme viisakalt - "suunata".
Mida teha? Kainel perioodil end nii depresiooni aspektist (psühhiaatri juures) kui ka alkoholi aspektist (narkoloogi juures) "käsile võtta".
Vastus tuli nukker, aga olud on sellised.
Kannatlikkust soovides,
Jüri O.-M. Ennet