Elu alkohoolikuga 28.04.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma ei tea, kuidas leida lahendust probleemile, mille on mus tekitanud mehe alkoholism. Mees joob iga päev kanget alkoholi. Ta ei joo ennast purju, aga vähemalt 200 g peab iga õhtu sees olema.Viimasel ajal jääb sellest väheks ja siis ta joob lihtsalt salaja, mõeldes et ma ei saa aru. Kui ma julgen sellel teemal sõna võtta, läheb ta õelaks ja tigedaks. Me oleme elanud 6 aastat, sel ajal on ta peaaegu igal päeval joonud. Ma saan aru, et mul on kaks varianti: kas leppida või mitte. Aga kui ma tegin talle selgeks, et ma ei lepi sellega, siis lubatakse ennast ära tappa. Joomist ta kindlasti pole nõus maha jätma. Mul on viimasel ajal väga tugevad migreenihood ja unetus. Arst tegi ära kõik analüüsid, ka tomograafia - ma oleks nagu terve. Kui ma sellest mehele rääkisin, muutus ta ainult tigedaks, see ei pidavat temasse puutuma. Mul endal hakkab juba vaikselt tunne tekkima, et ma ei oska enam, ta oskab mus alati tunde tekitada, nagu oleks mina süüdi. Kuidas elada alkohoolikuga?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Krooniline alkohoolik muutubki tigedaks ja siis ka väga armukadedaks - kooselu muutub väljakannatamatuks. Järeldus - midagi peab muutuma. Otsused peavad olema radikaalsed: a) mehe alko-ravi või b) "Ilmas leidub teisigi, kes ..."
Alkoholism on ravitav, eluprobleemide lahendus ei ole pudelis.
Kindlameelsust ja otsusekindlust.
Inimene elab vai kord sellel Ilmamaal. Reinkar natsiooniteooria pakub ka uuestisünde, aga sellele lootma jääda ma esialgu ei soovitaks.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet