depressioon ja hirm inimeste ees 31.05.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere,

olen 20-aastane Tallinna üliõpilane. ei oskagi nagu täpselt kusagilt alustada...
olen oma muresid seni väga häbenenud, kuid praeguseks on elamine niivõrd ebamugavaks muutunud, et tahaksin abi otsida.
mul on umbes 3 viimast aastat esinenud depressiooni- ja ärevushoogusid. seni olen nendega kuidagi toime tulnud, kuid viimane aasta on olnud põrgulik - mul on pidev depressioon ning väga tugevad ärevushood (higistan, kõht on krampis, keha väriseb kontrollimatult, ärkan hommikul ärevuse peale), ärritun pisiasjade peale ning sel juhul võin olla äärmiselt agressiivne (lõhun ja loobin asju, karjun elukaaslase peale jne), nutan põhjuseta päevade viisi. häirib eriti agressiivsus, sest siis kaotan hetketi enda üle täiesti kontrolli. samuti on tugevnenud hirm kodust väljas käimise ees - mul on kinnismõte, et kõik inimesed poes, ühistranspordis või lihtsalt tänaval jälgivad mind ja räägivad salaja minust. tulemuseks on, et ma ei julge enam väljas käia.

palun, kas oskaksite soovitada, kuhu täpsemalt selliste muredega pöörduda?

ette tänades,
Kati

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kati, kõige kiiremas korras ning asjalikumalt saate abi psühhiaatrilt. Mitmed mõtted vajavad selgitamist, täpsustmist. siis saab konkreetsemat abi soovitada. Kirjutate, et on: a) depressioone, b) tugevad ärevushood, c)see nn kinnismõte. Mis neist domineerib ja mis on Teie probleemi olemus, seda ongi vaja täpsustada. Kõiki neid valdkondi saab psühhiaater (Teie abiga) mõjutada, parandada. Pöörduge Psühhiaatriakliiniku Dispanserisse. Ka mina teen seal teatud päevadel vastuvõttu. Registratuur: 697 44 44. Olge tubli, ärge kannatage, pöörduge kohe Dispanserisse ja saategi abi.
Parimate soovidega Jüri O.-M. Ennet