Parem kõrv lukus 21.02.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Parem kõrv on lukus jaanuari II teisest poolest alates. Kõrvade loputus i ja vaigu eemaldamine tehti 8. veebruaril maal. 19. veebruaril Tartus pereõde uut loputus teha ei riskinud, kuid märkas, et paremas kõrvas on midagi kollast ja nagu oleks võrk. Perearst kirjutas saatekirja kõrva artsile. Kõrva arsti juurde sain ajaks 26 aprill. Kuidas pääseda kiiremini kõrva tõhusamale puhastamisele? Kas apteegist saab mingit vahendit, mis lahustaks sügaval kõrvas oleva vaigu? Vaxol pehmendab, lahustama pidavat 3% vesiku lahus nagu lugesin internetist . Kas see vastab tõele=?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !

Saan soovitada ikka koostööd oma perearstiga. Kui on kõva ja kuivanud vaigu kahtlus, siis seda saaks pehmendada tavalise toiduõliga, kuni 2-3 päeva enne loputamist. Tilgutada kõrva 3-4 x päevas. Perearst saaks teha e konsultatsiooni kõrvaarstiga, vastus tavaliselt paari päevaga, vajadusel kutsutakse patsient kiiresti ka vastuvõtule.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi