Kõrv läheb lukku 24.08.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Minul on selline mure, et viimased 2-3 aastat läheb minu vasak kõrv aegajalt lukku. Tunne on selline justkui oleks vesi kõrvas. Selline asi kestab tavaliselt 1-2 päeva ning vahest kordub mitu korda kuu jooksul.
Olen täheldanud seda, et rohkem juhtub seda siis, kui olen füüsiliselt aktiivne.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Sellel vaevusel võib olla mitu erinevat põhjust. Kuulmetõrve turse, ehk torukese turse, mis ühendab keskkõrva ninaneeluga. Võimalik, et ka kõrvavaik, peale sportimist tavaliselt pestakse ja võib juhtuda, et veidi vett satub kõrva, olemasolev vaik tursub ja ongi kõrv lukus. Oletada võib veel ja veel.
Kõige mõistlikum on külastada perearsti- vaevuse täpsustamine, kõrvade vaatlus, tümpanomeetria, ninahingamise uurimine jt. Siis saab ka alustada sisuliste lahenduste otsimisega.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi