Röga värvus ja kõriturse 16.12.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen kolmandat päeva haige. Esimene päev olid ainult lihasvalud, teine päev andis tunda kurk, tekkis palavik ja päeva teises pooles tekkisin nii liikudes kuika pikali olles vahepeal silmade ees virvendust, raske täpselt seletada seda olukorda aga nagu korraks vahepeal pilt hüppaks ja siis jälle kõik okey ja siis jälle sama asi. Märkasin, et see tekkis kui palavik hakkas tõusma vaikselt kõrgemaks. Täna on jätkuvalt lihasvalud, vahepeal nagu teravad hoobid üle keha, palavik jälle tõused ja hommikul ärgates oli tunda teravat valu kõris mis meenutas nagu kõriturset. Hääl läinud, valus rääkida ja kui proovin siis tekib vahepeal köhahoog ja väga raskelt saan midagi välja kuna nagu ei mahuks läbi kõris ja tõmbab kõri veel rohkem valusaks. Muret teeb röga värvus ja vahepeal on ka värsket verd sees ja veremaitse suus, aga eeldan, et see on kõri ärritusest ? Kas peaksin muretsema? Kas see on tavapärane rögavärvus? Kusjuures köha tekib mõni kord päeva jooksul, et ei ole selline

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
See ei ole tavapärane röga värvus. Kindlasti on vajalikud uuringud, ja ravi, Teie perearst aitab.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi