hommikul mädane röga kurgus 12.11.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, selline mure, et hommikuti on mädane röga kurgus. Nuusates ei tule välja ja nohu nagu ei ole. Nina kinni ka ei ole. Hommikuti röga kurgus ja kahel hommikul (2 nädalase vahega) on see röga olnud verine. Olen kurguga kõvasti tõmmanud ja siis välja sülitanud, muidu verine ei ole, pigem kollane mädane. Verist röga on olnud ainult kahel korral ja ainult hommikuti, päeval rohkem ei ole röga tulnud. Mul on tihti, juba lapsena, olnud ka ninaverejooksud ja tihti on esinenud neid öösiti. Kui see verine röga oli (mõlemal korral), siis magasin keskküttega ruumis, muidu ise elan ahjuküttega kodus. Arsti sõnul mul ka väga pinnapealsed veresooned ninas. Kas see verine röga võis olla, et kurguga kõvasti tõmmates purunes väike veresoon ja veri valgus kurku, kus oli magades juba valgunud röga? Mädane lõhn on ka suus, see kestnud kuskil 2 nädalat. 3 nädalat tagsi oli ka nohu ja köga, nendest olen terveks saanud, kuid köhatan veel, köhides ei tule mingit röga ega midagi. Millest võib olla tingitud selline mädane röga, halb lõhn suus ja 2 korral veri rögas?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere!
Kirjeldate muresid mida on võimalik lahendada ainult arsti vastuvõtul, mehe ees korraliku läbivaatuse ja täpsustavad uuringud. Isegi kui ma väga tahaks ei tohi ja ei saa ma anda mingeid konkreetseid ravialaseid soovitusi. Seega parim mida saate teha on pöörduda oma perearsti vastuvõtule.
Head tervist soovides Madis Veskimägi!