Punased täpid käeseljal 19.01.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Kolmapäeval tekkisid mu vasaku käe seljale sellised kummalised punnid/täpid. Talvel on mu käed alati karedad, puansed ja kuivad aga sellist nähtust pole varem esinenud ja see tekitab veidi muret. Punnid orseselt valu ei tee, aga on ebamugavad. Kas oleks mõni käsimüügiravim mida kasutada, et need ära läheksid?

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Kahjuks kaasa pandud pilt ei avanenud, ja mul polnud võimalust löövet näha. Talvel külmaga peaks kindlasti kandma kindaid, soovitavalt puuvillavoodriga ja kasutama rasvasemat kätekreemi. Kui kätel on lööve, peaks vältima käte sagedast märjaks saamist ja kokkupuudet ärritavate pesuvahenditega. Seetõttu soovitatakse näiteks nõusid pestes kasutada kummikindaid, mille all on puvillakindad.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst