Veritsevad ja lõhenevad sõrmed 25.08.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Mure on seoses katkiste ja lõhenvate sõrmedega. nii kui tööle lähen siis sõrmed jälle katki, kuivad sügelevad ja vahest villi laadsed moodustised näppudel. Kohati tuleb nahk nii maha,et veri väljas. See pilti mille failile lisasin on veel okei.Nüüd on veel hullemaks läinud ja viis näppu on samamoodi kõik katki. ise arvan, et võib olla allergia mõne puhastusvahendi vastu. Töötan hotellis, kus on vahest vaja ka tube koristda ja olen märganud, et peale seda just lähevad sõrmed veel hullemaks. Soe vesi samuti teeb asja hullemaks. Mis võiks aidata paremuse poole?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Leid on omane allergilisele kontakdermatiidile. Vajalik on paikne steroidsalv, tugevama toimega, valiksin toimeaineks clobetazol. Vältida kokkupuudet veega, keemiliste ainetega. Ravikuur 10-14 päeva, ka öösel salv peale. Tulevikus igapäevane rasvane baassalv ja kindlati vältida kokkupuudet puhastus jm keemiliste ainetega. Kaitsekindad- vahetult nahaga kokkupuutuv kinnas peaks olema naturaalsest materjalist, sinnapeale tugevam latekskinnas. Või vahetada tööd.
Teie perearst vaatab naha üle ja määrab täpsema ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi