Huulte kuivamine 23.03.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Juba nädalaid on huuled kuivanud. Ärgates on õrnad ja kui suu korraklikult lahti teha siis nad hakkavad kergelt pealt veritsema ja lõhenevad. Kui neid ei määri siis kuivavad koguaeg. Olen trennipoiss ja tarbin vedelikuu piisavalt aga ei saa aru millest see tuleb. Kui korraks jääb määrimata sisi kohe kuivavad ja lähevad katki ja hakkavad kuivanud nahka ajama. Mis ma peaksin tegema???

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Soovitan nädala jooksul kasutada hügieenilist huulepulka nii 5-6 x päevas, kindlasti ka õhtul ja hommikul. Kui vaevus kipub püsima, siis perearsti külastus, kolleeg saab kõike täpsemalt hinnata ja koostada parima uuringute ja raviplaani.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi