Lakkamatu oksendamine 6 päeva 13.04.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Esineb kontrollimatu okserefleks juba reede hommmikust saadik ( hetkel on neljapäeva hommik). See pole esimene kord, esinem keskmiselt üle aasta ja tavaliselt kestab ainult 24h. Käisin haiglas ja ei seal osatud väga midagi öelda, tehti vereanalüüsid ja mrt mis pidid korras olema. Keegi sümptomeid ei täpsustanud, küsiti vaid kas kusagilt valutab, vastus sellele on ei. Suurim probleem on pidev tunne nagu kohe hakkaks okse üles tulema ning see tunne esineb intensiivsete hoogudena u iga tunni tagant. Kui laman külili siis voolab mao sisu suust välja. Kui parasjagu oskendamise hoog pole siis esinevad tugevad 'krooksud' mis samuti lükkavad endaga mao sisu üles. Magades pean iga veidi aja tagant ärkama ja votma suure hingetõmbe sisse sest muidu hakkab liiga halb. Kui juua vett siis tuleb kohe üles tagasi. Eelnevalt tõsisemaid haigusi pole olnud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere!
Võimalikke põhjuseid on palju, oletada ei saa. Saan soovitada pöördumist arsti vastuvõtule, uuringuid ja õiget ravi
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi