Kurgupõletik 16.12.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Minu tekkis 8 päeva tagasi palavik ja kurguvalu. Kurguvalu aina ägenes ning palavik oli samuti kõrge. 3. päeval sain arsti vastuvõtule ning minu põletikunäitaja oli 53, kurk punane ja mulle määrati antibiootikumid. 4. päeval läks õhtul kõrv lukku, lasin Vaxoli vaigupehmendajat, kuid järgmised kaks ööd tuli kõrvast ka verd. 5. päeval läksin kõrvaga emosse, sest see ka valutas, kuid oli vahepeal lahti tulnud. Emost öeldi, et väliskõrva väike põletik ja määrati antibiootikumilaadsed tilgad. 6. päeval läks kõrv uuesti lukku ning on siiani lukus, verd enam ei tule. Kurgupõletik pole paremaks läinud ikka on väga valus ainult palavik on taandunud. Vahepeal tekkis ka väike nohu ning õhtuti oli lakkamatu kuiv köhimine. Tundub, et antibiootikumi ravi ei mõju mulle.
Arsti järjekorrad on 2 nädalat ning olen päris kurb, sest kurk on ju väga valus ja kodust välja haigena ka minna ei saa. Kurk on ka süües valus kui keelt liigutan. Mandlid on mul alles.
Mida peaksin tegema? Kas oskate soovitada kuidas kurguvalu leevendada ning kõrva lahti saada?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teie kirjelduse alusel kahtlustan mandlipõletikku, mis on tüsistunud keskkõrvapõletikuga. Veri kõrvast on ilmselt keskkõrvapõletikust läbi murdunud eritis. Soovitan haigustekitaja ravimtundlikuse määramist ja ravi õige antibiootikumiga pikemalt. Turse alandamiseks pseudoefedriin tabletis, nt Sudafed, Cirrus. Valuravi. Kõrvavaevuse täpsustamiseks tümpanomeetria. Kõik need uuringud on võimalikud kodulähedases hästivarustatud perearstikeskuses. Vastuvõtule peab saama samal päeval, mitte 2 nädala pärast. Kui uuringud on tehtud ja ravi käib, võib perearst teha ka e konsultatsiooni kurguarstiga. Vastus paari päevaga. Võimalik, et Teil on krooniline mandlipõletik, mis vajab kirurgilist ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi