Kurgu "kraapimine" ja köhatamine 08.02.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Abikaasa pidev kurgu kraapimine kestab juba paar aastat. Perearst saatnud nina-kõrva-kurgu arsti juurde, kus ,sai ninna pihustamiseksrohu- mõju ei mingit. Samas ei uurinud kurku. Käidud kopsuarstil, korras, vaid kurk kergelt punane. "Mõõka" neelatud, helicobakteri ravi tehtud.Kõik, mis uuritud, korras bõi ravitud aga köhatused ikka. Abikaasa enam vabatahtlikult üerearstile ei lähe, ütleb, et teda ei häiri ja nagunii midagi ei tehta. Aga peab ju midagi olema, et selline kraapimime?. Lisan veeö, et nii hulluks on läinud peale paari aasta tagust külmetust.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalik, et tegemist on maohappe tagasivooluga söögitorru ja kurku. Soovitan teha 10 p ravikuuri käsimüügi ravimitega nt omeprezol v esomeprazol ja hinnata efekti. Seejärel koos oma arstidega mõtelda, kuidas edasi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi