Röntgen rindkere piirkonnast 05.12.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kaebuseks (kesk)seljavalu.
Rö ü/v rindkerest PA suunas seistes: Kopsud koldelis-infiltratiivsete muutusteta, bilateraalselt kopsujoonis rõhutatud. Südame ristimõõt norm, aort elongeerunud. Diafragmad kaarjad, tavapärasel kõrgusel. Lateraalsiinused vabad. Rindkere skelett filmil nähtavas osas muutusteta.
Palun tõlgendage antud kirjeldust. Kas minu valu võib olla sellega seotud?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Rindkere radiogramm on üldiselt korras. Seljavalu andvaid haiguseid selle kirjelduse järgi ei ole. Igaks juhuks soovitan arsti vastuvõtul täpsustada kopsujoonise rõhutatuse võimalikke põhjuseid. Kas suitsetate ?

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi