Kopsu röntgen 11.01.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Oli paar kuud tagasi tugev köha ja nohu. Nüüd jäänud röga ja kõrisev hingamine,vahepeal kärisev hääl. Tehti röntgen. Mida teie sellest arvate?
Kirjeldus: RÖ - GRAMM KOPSUDEST: KL.ANDMED:pikka aega väldanud köha LEID: Diafr. kontuurid on kaarjad, selgepiirilised, asetsevad VI-VII roide eesmise otsa kõrgusel; pleurasiinused vabad. Hiilused tavalise laiusega, struktuursed.
Kopsude õhustatus on tavaline, paremal alaväljas esineb peribronhiaalset infiltratsiooni, jälgitavad bronhide valendikud. Kopsudes koldeleidu esile ei tule. Süda ristimõõdus normi piires. Rindkere luuline skelett iseärasusteta. Järeldus: Rö-lt kopsujoonis rõhutatud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Leid on omane alumiste hingamisteede infektsiooni ja võimaliku kopsupõletiku järgsele seisundile. Erirai see ei vaja, läheb aega, kui kõik normaliseerub. Ega ei suitseta ?? Vahest peab Teie arst vajalikuks spirograafiat ??
Teie perearst otsustab edasise käsitluse.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi