Röntgen 07.04.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Sooviks küsida: kas PA rindkere röntgeni tegemisel, ebapiisavalt sügavsat sissehingates( jõuaks rohkem sisse hingata tegelikuses), kuid kogemata hingasin poolsügavalt sisse(ninakaudu hingasin sisse)muutub pilt ebaadekvaatseks, ehk pole tõene. Röntgen pildi vastus oli järgmine : Röntgeniülesvõte rindkere piirkonnast (üks ülesvõte) x1 Diafragmad selgekontuursed, VI roide kõrgusel, siinused vabad. Kopsutipud puhtad. Hiilused struktuuritud, joonis alaväljadel rohkenenud Kopsuväljades koldelisi ega infiltratiivseid muutuseid ei näe. Südamevari ealine. Nimelt kui igasugused hingamissüsteemi ja südame häirete sümptomid puuduvad, saavad hiilused olla struktuuritud või alaväljad rohkenenud?. Või on tegu ebapiisavalt sissehingamisega uuringul? . Konsult. Perearstiga, uut pilti arst ei soovinud teha. EKG korras.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Uuringul puudub leid, mis nõuaks kohest lisauurimist, ka üldseisudnis ei selgu erliseid vaevuseid. Elage rahulikult.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi